Джерело: www.volynnews.com
Про це розповів Суспільному начальник відділу обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.
Як формується ціна на картоплю і чому вона дорожчає, журналісти розпитали у продавців, покупців і посадовців.
«Щоб окупилася солярка»
Продавці на ярмарку – селяни, які вирощують та продають різноманітні сорти картоплі. Пропозицій більше, ніж покупців, каже фермер-одноосібник Микола Андрійчук. Вирощену картоплю чоловік використовує у їжу, що залишається – збуває на ринках.
Михайло привіз картоплю до обласного центру на ярмарок з селища Ратне. Чоловік розповів: щороку засаджує картоплею 12 соток городу.
Читати ще: Копати почали на два тижні раніше: чи вродила картопля на Волині та як триває збір
«В Луцьк приїхали, бо дочка тут є, то щоб окупилася солярка, – говорить продавець. – А ще зорати на зиму, весна прийшла – садить. Треба знову зорати й задискувати, гній перед тим приорати, і вже садиш картоплю. Потім треба її просапать, бо заростає. Отакі затрати.»
Володимир Усач привіз картоплю до Луцька з Рівненщини. Щороку чоловік садить гектар бульби. Цього року, говорить, площі не зменшуватиме.
«Є сорт Королева Анна, Белароса, Рута – по 20 гривень, уся велика картопля. Якщо купляти сіткою, то кілограм буде по 18 гривень. Картопля і все, що тримаємо з городу – все на Луцьк веземо», – каже господар.
«А що зараз дешево?»
Лучанин Анатолій Яременко придбав на ярмарку картоплю по 25 гривень за кілограм. Зі слів чоловіка, щодня бульбу вживає у різноманітних стравах.
Читати ще: Картопля з опіками і нові види шкідників: як аномальна спека на Волині вплинула на агрокультури
«Все дорого! А що зараз дешево? Що ж зробите? Це ж теж її виростити треба. Ви розумієте скільки тре вложити? Городські думають, що це легко. Ми все робимо з картоплі», – додав покупець.
Пенсіонерка Людмила розповіла, що через високу ціну замінила картоплю на каші. Але зовсім відмовитися від дорогої бульби не може.
«Ціни високі, але мусимо купляти, хоч і стали вживати менше картоплі, – ділиться жінка. – З села давали родичі картоплю, а цей рік мало дали».
Причини здорожчання картоплі
Найперше, каже начальник відділу обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш, на цьогорічну ціну бульби вплинула погода.
«Серпень гарячий, підгоріла картопля і урожай, якщо й був, його якість була гірша, вихід товарної картоплі менший, – говорить посадовець. – Ціни, починаючи зі збирання врожаю, з осені, були доволі високі – 20 гривень. І на такому рівні вони трималися всю зиму».
Як розповів економіст Олег Пендзин, ціни на стару картоплю знизяться, коли на ринку з’явиться молода українська бульба. Це буде орієнтовно в червні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу