Джерело: tsn.ua
Місто Кам’яна Могила, Запорізька область / © Фото з відкритих джерел
Коли йдеться про найстарші міста світу, більшість згадує Рим, Афіни чи Вавилон. Але й Україна має свою унікальну відповідь — місце, що зберігає сліди цивілізацій, старших за єгипетські піраміди.
Про це розповідає “24 Канал”.
Кам’яна Могила, Запорізька область / © Фото з відкритих джерел
У Запорізькій області розташований один з найдавніших культових комплексів Європи — Кам’яна Могила. Цьому загадковому місцю понад 12 тисяч років.
У його печерах досі зберігаються петрогліфи — наскельні малюнки, які свідчать про існування потужного культурного центру ще в епоху кам’яного віку. Через це Кам’яну Могилу часто називають “українським Стоунгенджем”, хоча вона значно старша за британський мегаліт.
Та не Кам’яною Могилою єдиною. Археологи знайшли в Україні залишки Трипільської цивілізації, яка існувала близько 7 тисяч років тому. На території нинішніх Вінницької та Черкаської областей були мегаполіси з населенням до 15 тисяч осіб — більше, ніж у стародавніх Афінах того часу. Ці поселення вражають своєю планувальною структурою та масштабами і вважаються одними з перших міст в історії людства.
Наскельні малюнки стародавніх людей на каменях Кам’яної Могили / © Фото з відкритих джерел
Україна — не просто частина європейської історії. Це колиска цивілізацій, які залишили по собі слід у глибинах часу та дають підстави називати українські землі осердям стародавнього світу.
Раніше повідомлялося, що на Закарпатті чоловік намагався продати унікальну знахідку — чотири бронзові сокири-кельти, які перебували у стародавньому глиняному горщику.