Джерело: www.volynnews.com
Історію операторів БПЛА розповіли у в/ч 1141 НГУ.
До повномасштабного вторгнення вони обидва працювали за кордоном. Але коли російські окупанти ступили на українську землю, чоловіки без вагань повернулися додому й стали до лав Національної гвардії України. Згодом пройшли бойовий вишкіл і опанували новітній напрям у сучасній війні – роботу з безпілотниками. Саме ці знання стали вирішальними на передовій, де кожен дрон і кожен виліт мають значення.
Перший бойовий досвід вони отримали на Запорізькому напрямку торік. Там оператори дронів проводили розвідку, знищували ворога за допомогою скидів і FPV-дронів, доставляли провізію і воду на позиції. Ворогу не вдалося уразити цей екіпаж, тому росіяни підпалили ліс, намагаючись викурити гвардійців.
«Ми заходили на позицію 2 липня, а вже 3-го у мене був день народження. Зайшли без ускладнень, стояла страшна спека, суховій, і тут ворог підпалив посадку. Отримали команду відійти у безпечне місце. Було складно, адже це трапилося серед білого дня. Ми зібралися, відійшли і надалі виконували поставлені завдання», – пригадує Матадор.
«Керувати дроном нескладно, майстерність приходить із досвідом. Найважче – це коли ворог виявляє наше місце розташування і починає бити по нас авіацією, коли прилітають КАБи. У такі моменти, звичайно, молимося, швидко переміщаємося і працюємо далі», – розповідає Демон.
Гвардійці не просто керують технікою, їхні БПЛА – це очі, які бачать ворога першими. Чоловіки впевнені, що майбутнє – за роботизованими системами, які замінять людей у найбільш небезпечних зонах на полі бою. Але навіть найрозумніші дрони не працюватимуть без тих, хто стоїть за пультом – досвідчених, рішучих і вмотивованих воїнів.
Після перемоги друзі мріють про прості, але такі важливі речі: виростити синів, повернутися до мирного життя й працювати на відбудову та процвітання України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу