Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти та науки, яке оприлюднено на сайті МОН, передає Укрінформ.
Зокрема, як ідеться у роз’ясненні, в межах реформи старшої школи кожен випускник 9-го класу матиме вибір: вступити до академічного ліцею, обрати профіль і готуватися до навчання в університеті; або вступити до професійного чи фахового коледжу, здобути спеціальність одночасно із загальною середньою освітою та швидше вийти на ринок праці.
В академічних ліцеях учні обиратимуть профіль навчання, а також предмети в межах профілю; предмети поза профілем – ті, що для них є цікавими.
Щоб старшокласники мали ширший вибір предметів, у закладі має бути достатньо учнів на паралелі. Це дає змогу формувати більше навчальних груп, а отже – пропонувати різні профілі та курси. Більша кількість учнів також означає ширше коло однолітків, з якими можна навчатися й розвиватися разом.
Саме тому, як наголошують у МОН, ліцейні класи (10–12) мають бути організовані в окремих закладах освіти. Такий формат допомагає ліпше адаптуватися до психологічних та освітніх потреб учнів.
Читати ще: Луцькрада готує звернення до Кабміну щодо збільшення зарплат працівникам дитсадків
Окрім того, відокремленість ліцеїв зробить організацію освітнього процесу зручнішою, адже:
– можна буде викладати курси за модульним принципом (наприклад, упродовж кількох місяців, а не протягом року);
– організовувати змінні групи, а не сталі класи, коли учень увесь рік навчається з тими самими підлітками;
– мати приміщення для створення великої кількості груп, а отже, і широкого вибору предметів і курсів.
У профільній школі з’являється 10-й адаптаційний клас. Упродовж цього року учні будуть звикати до нового середовища та профілю. І якщо щось не сподобається – зможуть змінити вибір на 11-й і 12-й класи.
Як пояснили в МОН, планування мережі ліцеїв ураховує їхню доступність. Максимальна відстань – до 30 км, у багатьох випадках – 10–20 км. Ліцеї не мають закріпленої території обслуговування.
До них буде організовано підвезення учнів. За організацію й оплату підвезення учнів до академічних ліцеїв відповідає місцева влада.
У виняткових випадках, якщо відстань до ліцею перевищить 30 км, при ліцеях створять пансіони.
Водночас школи з 1–9, 5–9 чи 1–4 класами продовжать роботу. А початкові залишаються максимально наближеними до місць проживання учнів, як це і є зараз.
У МОН нагадали, що реформа «Нова українська школа» закріплена в законодавстві й триває вже вісім років. «Профільна» – лише один з етапів великої реформи. У 2018 році зміни розпочалися в початковій школі, зараз тривають у 5–7 класах. І вже з 2027 року реформа розпочнеться у старшій школі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу