“Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації отримав для України престижну нагороду Bloomberg Philanthropies Awards for Global Tobacco Control 2025 . Вона відзначає глобальні успіхи у впровадженні дієвих заходів зі зниження рівня куріння. П ро це повідомляє пресслужба Апарату ВРУ . У церемонії нагородження взяли участь голова комітету Михайло Радуцький та голова підкомітету з питань”, — повідомляє: ua.news
Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації отримав для України престижну нагороду Bloomberg Philanthropies Awards for Global Tobacco Control 2025 . Вона відзначає глобальні успіхи у впровадженні дієвих заходів зі зниження рівня куріння.
П ро це повідомляє пресслужба Апарату ВРУ .
У церемонії нагородження взяли участь голова комітету Михайло Радуцький та голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби з ВІЛ/СНІДом та соціально небезпечними захворюваннями комітету Лада Булах.
Українські парламентарії у межах закордонної поїздки долучилися до пленарного засідання Всесвітньої конференції з боротьби з тютюном, а також провели зустріч з керівництвом Bloomberg Philanthropies, під час якої обговорили прогрес України у боротьбі з курінням.
«Зокрема – закон комітету № 1978-ІХ щодо захисту населення від шкідливого впливу тютюну, ухвалений Верховною Радою. Документ забороняє куріння сигарет для нагрівання, кальянів та есигарет у визначених громадських місцях, прирівнює пристрої для нагрівання до звичайних цигарок, а також забороняє ароматизовані сигарети», – зазначив Радуцький.
Відзначалася важливість впровадження в Україні антитютюнової політики попри війну.
За словами засновника фонду Майкла Блумберга, глобальний рух із контролю над тютюном допоміг врятувати десятки мільйонів життів. Попри зниження рівня куріння у світі з 22,8 % у 2007 році до 16,4 % у 2023 році, близько одного мільярда людей усе ще курять. Понад 7 млн людей щороку помирають внаслідок куріння.
Тим часом Міністерство охорони здоров’я Бельгії оголосило про радикальні заходи, спрямовані на боротьбу з курінням, відкритим продажем сигарет і тютюнових виробів. З 1 січня 2025 року бельгійські супермаркети й фестивалі більше не можуть продавати сигарети.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до законодавства, якими забороняється продаж неповнолітнім усіх електронних сигарет та нікотинових пакетиків.