Головна Без категорії Земля утримує вдвічі більше тепла, ніж 20 років тому: вчені попереджають про...

Земля утримує вдвічі більше тепла, ніж 20 років тому: вчені попереджають про прискорення змін клімату

21
0

Джерело: www.volynnews.com

Земна атмосфера сьогодні затримує значно більше тепла, ніж прогнозували кліматичні моделі. За словами дослідників з Австралії, Франції та Швеції, з 2005 року цей енергетичний дисбаланс зріс удвічі — з 0,6 до 1,3 ват на квадратний метр.

Про це пише Межа з посиланням на The Conversation.

Причиною такого прискорення науковці вважають накопичення парникових газів і зміни в хмарному покриві. Зокрема площа білих відбивних хмар скоротилася, тоді як темніших стало більше. Це послаблює здатність планети відбивати сонячне тепло назад у космос.

Більшість додаткової енергії (до 90%) поглинають океани, але також відбувається танення льодовиків і нагрівання суші. Таке накопичення тепла вже підвищило середню температуру Землі на 1,3-1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом.

Читати ще: Нова хвиля спеки суне на Європу – країни готуються до лісових пожеж

Автори наголошують, що реальні зміни відбуваються швидше, ніж передбачають моделі. Якщо тенденція збережеться, світ може зіткнутися з посиленими хвилями спеки, засухами та штормами. Особливо тривожним є те, що лише моделі з високою чутливістю до викидів наближаються до зафіксованих значень – вони передбачають серйозніше потепління в майбутньому.

Додаткову загрозу становить можливе скорочення фінансування супутникового моніторингу клімату в США – ключового інструменту, що дозволяє фіксувати такі зміни на ранніх етапах.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ