Джерело: www.volynpost.com
У будинку загалом 72 квартири, з яких 36 — непридатні для проживання. Іншу частину будівлі можна відновити, і тоді мешканці зможуть повернутися у свої оселі, повідомив у коментарі misto.media начальник управління капітального будівництва Луцької міськради Василь Ліщук.
Експертне обстеження проводив Національний університет водного господарства та природокористування. Його результати оприлюднили 1 липня. За словами Ліщука, це одна з найпотужніших фахових команд у цій сфері.
Наразі терміни відновлення будинку невідомі. Спершу потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію, що потребує часу, адже йдеться про складні інженерні рішення.
«Це може затягнутися — можливо, навіть більше як на пів року. Потім буде тендерна процедура та пошук підрядника, який візьметься за демонтаж конструкції. А знайти спеціалістів у цій галузі доволі складно», — зазначає Ліщук.
Мешканців вже ознайомили з висновками комісії. Частина з них побоюється повертатися у свої квартири навіть у вцілілий під’їзд, додає він.
Після демонтажу першого під’їзду замовлять додаткову експертизу другого, аби упевнитись, що конструкції безпечні й немає прихованих пошкоджень, інформує міська рада. Лише після цього буде відомо, чи безпечно проживати у квартирах.
Зараз мешканці другого під’їзду почергово вивозять речі. Мешканці першого під’їзду зможуть це зробити разом з працівниками ДСНС лише після того, як підсилять конструкції будинку.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію