“Кабмін затвердив виплати деяким категоріям українців до Дня Незалежності. Згідно з постановою КМУ № 1396, право на отримання разової грошової допомоги мають п’ять категорій осіб. Отримати разову виплату можуть громадяни, які брали участь у воєнних діях, а також постраждали від війни. Особи з інвалідністю внаслідок війни і колишні малолітні в’язні концтаборів. Учасники бойових дій, постраждалі під час”, — повідомляє: ua.news
Кабмін затвердив виплати деяким категоріям українців до Дня Незалежності.
Згідно з постановою КМУ № 1396, право на отримання разової грошової допомоги мають п’ять категорій осіб. Отримати разову виплату можуть громадяни, які брали участь у воєнних діях, а також постраждали від війни.
Скільки заплатять у 2025 році:
- Особи з інвалідністю внаслідок війни: I група — 3 100 грн; II група — 2 900 грн; III група — 2 700 грн;
- учасники бойових дій, постраждалі на Майдані — 1 000 грн;
- особи з особливими заслугами перед Україною — 3 100 грн;
- члени сімей загиблих, дружини/чоловіки померлих захисників (якщо не одружилися вдруге) — 650 грн;
- інші учасники війни, депортовані, діти підпільників — 450 грн.
Усім пенсіонерам, які мають право на одноразову грошову допомогу до Дня Незалежності, кошти надійдуть у серпні разом із пенсією. Для проведення такої виплати пенсіонерам додатково звертатися не потрібно.
За даними ПФУ, ветеранам війни, які служать чи працюють та не є пенсіонерами, кошти надійдуть на рахунки військових частин, установ, організацій, де вони служать чи працюють. Усю інформацію мають надати роботодавці.
«Якщо ви не є пенсіонером та проходите службу/працюєте, то переконайтеся, що роботодавець має документи про вашу належність до ветеранів війни», — наголосили у ПФУ.
Тим, хто має право на виплату, не отримує пенсію, не проходить службу (не працює), для отримання допомоги слід звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України до 1 серпня поточного року. Також можна подати заяву на виплати через вебпортал електронних послуг ПФУ або надіслати поштою.
Грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача грошової допомоги
Окрім заяви в довільній формі, має міститися така інформація:
- серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України або свідоцтва про народження, або тимчасового посвідчення громадянина України;
- номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) отримувача;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- реквізити посвідчення особи, яке дає право на отримання грошової виплати до Дня Незалежності України (номер та серія, дата та місце видачі, найменування органу (посадової особи), який видав документ).
Тим часом Пенсійний фонд України з 1 липня отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій. Раніше вони призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
Також видання Forbes Ukraine дослідило, хто отримує підвищені пенсії та як може змінитися нарахування спецпенсій.