Головна Без категорії “Нищівний удар по Україні союзника в найгірший час”. Преса нещадно критикує США...

“Нищівний удар по Україні союзника в найгірший час”. Преса нещадно критикує США за припинення постачання...

8
0

Джерело: www.bbc.com

“Нищівний удар по Україні союзника в найгірший час”. Преса нещадно критикує США за припинення постачання зброї

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Зупинка допомоги відбулася на тлі значного посилення російських повітряних атак16 хвилин(и) тому

Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити частину військової допомоги Україні відбулося у вкрай невдалий для України час і стосувалося зброї, яка вже є на складах у Польщі, пише Wall Street Journal із посиланням на представників адміністрації Трампа і Конгресу. Водночас Economist взагалі пише з посиланнями на джерела, що США зупинили постачання усієї допомоги. Преса також називає людину, яка вирішила зупинити постачання Україні.

У Польщі на момент призупинення постачань перебували, з-поміж іншого, “понад два десятки ракет Patriot PAC-3, більш як два десятки систем протиповітряної оборони Stinger, ракет повітря-земля Hellfire і понад 90 ракет повітря-повітря AIM”, розповіли співрозмовників WSJ у Білому домі та Конгресі.

У Пентагоні, однак, заявили, що не йдеться про повне припинення допомоги Україні, натомість Трампу запропонують варіанти продовження військової допомоги, які відповідають його цілям закінчити війну.

“Міністерство оборони продовжує надавати президенту надійні варіанти військової допомоги Україні, що відповідають його меті покласти край цій трагічній війні”, – заявив журналістам у середу прессекретар Пентагону Шон Парнелл.

Він пояснив, що військове відомство проводить аналіз можливостей, щоб переконатися, що військова допомога США відповідає пріоритетам адміністрації Трампа.

Skip Найпопулярніше and continue reading

Найпопулярніше

End of Найпопулярніше

При цьому США не надаватимуть “жодної нової інформації про конкретні кількості або типи боєприпасів, що постачаються Україні, або про терміни, пов’язані з цими поставками”, додав Парнелл.

Він уточнив, що такий крок спрямований на оцінку того, які саме боєприпаси і куди відправляються. Однак він не сказав, якої саме зброї стосується цей перегляд, коли він завершиться і яких країн це торкнеться.

Альтернатив – мало

Водночас WSJ вважає, що відмова США постачати Україні найважливіші ракети-перехоплювачі Patriot є “нищівним ударом” по спробах українців захиститися від дедалі смертоносніших і сильніших атак Росії.

Вона відбулася у вкрай невдалий для України час.

Ще до ухвалення цього рішення Київ насилу протистояв російським технологіям, тактиці і чисельності військ, наголошує видання.

Росія вже розгорнула маневрені балістичні ракети, здатні ухилятися від радарів Patriot, і запускає рекордну кількість безпілотників. Призупинення поставок перехоплювачів зі США посилить тиск на Україну ще більше, вказує WSJ.

На думку видання, альтернатив для України небагато. Хоча європейське й українське обладнання довело свою ефективність у збиванні шахедів і крилатих ракет, Patriot є єдиним захистом країни від балістики.

При цьому остання тактика Росії полягає в запуску великої кількості безпілотників і ракет під час однієї атаки, щоб перевантажити українську протиповітряну оборону.

Протягом більшої частини війни Patriot міг з легкістю збивати балістичні та гіперзвукові ракети. Однак в останні місяці більш маневрові балістичні ракети ухилялися від його радарів, пише WSJ з посиланням на українського чиновника.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, США позбавили Україну критичного важливої зброї у дуже важкий моментРадар Patriot не охоплює повне коло в 360 градусів, а його ракетні контейнери розташовані під кутом, залишаючи сліпу пляму, якою можуть скористатися супротивники, пояснює WSJ.

Хоча в США є достатньо батарей Patriot для ширшого покриття, інші країни не мають такої ж кількості.

Видання також наводить статистику, згідно з якою українські перехоплення російських балістичних ракет поки що не критично знизилися. Так, дані перехоплень у 2025 році варіюються від 48% у червні до 3,4% у березні.

Гострішою проблемою для України стане дефіцит ракет, наголошує WSJ.

Американська військово-промислова корпорація Lockheed Martin незабаром зможе виробляти 600 перехоплювачів на рік, а також планує налагодити виробництво в Європі.

Однак, за словами керуючого ракетним бізнесом компанії Тіма Кехілла, виробництво таких ракет, як Patriot, зазвичай займає понад рік.

Припинення постачання зброї стало несподіванкою навіть для союзників Трампа

Тим часом Politico пише, що рішення Пентагону про призупинення постачання деяких видів зброї Україні “застало зненацька” навіть людей, які зазвичай добре поінформовані про такі питання, зокрема членів Конгресу та ключових європейських союзників.

Інше неназване джерело стверджує, що це рішення не погодили із Держдепом. За його словами, оборонне відомство не вело консультації з американським посольством в Україні чи спецпосланцем США щодо України Кітом Келлогом. Ба більше, ні Володимир Зеленський, ні керівництво ЄС також не отримували жодної попередньої інформації, вказало європейське джерело видання.

Як пише Politico, рішення про припинення поставок ухвалив голова політичного відділу Пентагону Елбрідж Колбі та невелике коло радників через побоювання, що запаси певних видів зброї у США вичерпуються.

“Я думаю, що все це зробив директор з питань політики міністерства оборони, цей Колбі. У нас фактично немає радника з національної безпеки. Я навіть не впевнений, що з [державним секретарем Марко] Рубіо консультувалися з цього питання. У Білому домі є внутрішні розбіжності”, – сказав член Палати представників, республіканець Майкл Маккол.

Білий дім і Держдеп, своєю чергою, спростували інформацію, що чиновники не знали про припинення поставок.

“Це неправда. Президент [США Дональд Трамп] і високопосадовці очікують, що Міноборони регулярно переглядатиме розподіл допомоги, щоб переконатися, що він відповідає програмі “Америка понад усе”, – наголосив представник Білого дому.

Колбі заявив, що повідомлення про несподіваність рішення було “спробою зобразити розкол, якого не існує”.

Він наголосив, що Пентагон “продовжує надавати президенту надійні варіанти для продовження військової допомоги Україні” після повідомлень про зупинення постачання деяких обіцяних боєприпасів.

“Міністерство ретельно вивчає та адаптує свій підхід до досягнення цієї мети, одночасно зберігаючи готовність збройних сил США до виконання оборонних пріоритетів адміністрації”, – додав Колбі.

Що ж до України, то на думку аналітика Віктора Шлінчака, подолати такі неочікувані політичні виклики допоможе посилення дипломатії.

“Шкода, що у нас (я маю на увазі серед тих, хто ухвалює рішення) про існування Колбі багато хто дізнався лише після розголосу американських ЗМІ, хто саме ухвалював рішення про зупинку допомоги”, – розмірковує аналітик.

На його думку, такі рішення не могли ухвалюватись за спиною Дональда Трампа.

“Треба нагадати, що Елбрідж Колбі – це людина, яку проштовхував на посаду віцепрезидент США Джей Ді Венс. І це було продемонстровано публічно… Саме на Колбі, а не на Гексеті, “висять” усі стратегії Пентагону”, – вказує Шлінчак.

“Ось чого я постійно кажу, що дипломатичне і аналітичне посилення наших представництв за кордоном кульгає вже давно не на одну, а зразу на обидві ноги. Бо треба точно знати, хто і за які ниточки дьоргає, щоб діагноз був абсолютно точним”, – резюмує Шлінчак.

Підписуйтеся на нас у соцмережах




реклама у Нововолинськ