Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомляє Politico із посиланням на джерела, передає Укрінформ.
Як зазначається, пауза, про яку раніше написало видання, була спричинена рішенням глави Пентагону з політичних питань Елбріджем Колбі та невеликого кола радників через побоювання, що запаси певних видів озброєнь у США вичерпуються.
Однак, пише Politico, навіть союзники Трампа були розчаровані цим кроком і звинуватили таких чиновників, як Колбі, який очолював огляд американських запасів боєприпасів США перед заморожуванням допомоги Україні, у тому, що ті просунули це рішення, не поінформувавши решту адміністрації.
Вони зазначили, що рішення про припинення постачання зброї в Україну, схоже, було ухвалене без належної координації всередині адміністрації після того, як масові скорочення в Раді національної безпеки США зменшили колись потужний політичний орган до частки його колишнього розміру.
«Я думаю, що все це зробив директор з політичних питань Міністерства оборони, цей Колбі. У нас фактично немає радника з питань національної безпеки. Я навіть не впевнений, що з цього приводу консультувалися з (держсекретарем Марко – ред.) Рубіо… У Білому домі є внутрішні розбіжності», – сказав конгресмен Майкл МакКол.
Один американський посадовець заявив, що рішення Пентагону було нескоординованим і застало Державний департамент зненацька.
Двоє інших американських посадовців заявили, що керівництво Пентагону не зверталося за консультацією до Державного департаменту, посольства США в Києві або команди спецпредставника щодо України Кіта Келлога перед тим, як відкликати партію критично важливої зброї, яка вже була на території Польщі.
Дехто з представників Об’єднаного штабу також виступили проти призупинення постачань, сказали Politico високопосадовці та особа, обізнана з ходом обговорень.
Водночас Білий дім і Державний департамент відкинули твердження, що призупинення постачання боєприпасів застало представників адміністрації зненацька.
Як повідомляли, у ніч на вівторок американські ЗМІ повідомили, що Пентагон призупинив надання Україні боєприпасів та ракет. Речниця Білого дому Анна Келлі підтвердила це, заявивши, що таке рішення ухвалене, «аби поставити інтереси Америки на перше місце після огляду Міністерством оборони США військової підтримки та допомоги іншим країнам світу».
У Пентагоні заявили, що відомство надалі забезпечує президента Дональда Трампа «надійними» варіантами щодо подальшої військової допомоги Україні, які приведуть до завершення війни.
Натомість радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що США не припиняли постачання зброї Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу