Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Аналітики вважають, що Росія намагається знищити ресурси України та підірвати підтримку з боку Заходу
-
- Author, Олеся Жигалюк
- Role, ВВС Україна
- 31 хвилин(и) тому
Поки президент США Дональд Трамп послаблює підтримку України, Росія використовує цей шанс для посилення атак, пише Wall Street Journal.
Путін у телефонній розмові з Трампом дав зрозуміти, що не має наміру дослухатися до закликів американського президента припинити війну, а його цілі залишаються такими ж, як і під час вторгнення: відновити російське панування в Україні та змусити Захід відмовитися від підтримки Києва.
І рішення США припинити постачання зброї українцям дає значний імпульс зусиллям російського лідера, вважають журналісти.
На їхню думку, стратегія Путіна спрямована на те, щоб зламати здатність і волю України вести війну, посилюючи тиск на її військове і цивільне населення.
Як пише видання, останні події зміцнюють упевненість Росії в тому, що вона може “пережити” Україну та її прихильників у війні на виснаження.
А аналіз вашингтонського Інституту з вивчення війни свідчить, що Києву доведеться економити матеріальні засоби. І цей крок, імовірно, прискорить російські успіхи на полі бою.
Тепер на Україну чекає літо безперервних атак з боку її більшого сусіда, а зусилля Трампа зі встановлення миру зайшли в глухий кут, зазначає WSJ.
Але метою Росії в літній кампанії в Україні може бути не завоювання територій, підкреслює видання.
На думку аналітиків, Путін хоче “перетрощити” війська і техніку свого меншого сусіда і підірвати підтримку з боку цивільного населення і Заходу.
Саме тому Росія нарощує авіаудари по Києву та інших містах, що призводить до зростання жертв серед цивільного населення, пошкодження будівель і виснаження мешканців.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Майже щоночі українські оборонці відбивають повітряні атаки російських військТим часом західні спецслужби повідомляють, що російська армія розширює застосування хімзброї в Україні.
У хімічних атаках дедалі частіше використовують не лише сльозогінний газ, а й більш серйозні речовини, зокрема хлорпікрин.
Такого висновку дійшли розвідувальні служби Нідерландів унаслідок спільної роботи з розвідниками Німеччини.
Великі концентрації хлорпікрину в закритому приміщенні смертельні, і його використання є серйозним порушенням Конвенції про хімічну зброю, яка забороняє застосування цієї отруйної речовини. Цю конвенцію порушує і застосування сльозогінного газу.
Нідерландські спецслужби зазначають, що Росія вкладає більше коштів у програму хімічної зброї, розширює дослідження і залучає нових учених.
Агентство Reuters звернулося за коментарями до Міноборони РФ, але не отримало відповіді.
ВВС Україна писала раніше про хімічні атаки росіян та наскільки вони небезпечні.
Офіційні посадові особи України не раз казали, що російська армія систематично використовує на полі бою гранати з двома видами отруйних хімікатів – CS i CN.
Лунали також заяви про імовірне застосування люїзиту російськими військами – надзвичайно токсичної отруйної речовини, яку ще інколи називають “роса смерті”. Вона також є в заборонних списках ОЗХЗ.
Неочікувана заява Китаю
Тим часом у Китаї заявили, що “не можуть дозволити собі” поразки Росії у війні в Україні.
Про це міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив главі дипломатії Європейського Союзу Каї Каллас, повідомляє South China Morning Post з посиланням на свої джерела.
Причиною є те, що Китай “хвилюється, що США змістять всю свою увагу на Пекін”.
Водночас така заява нібито суперечить офіційній позиції, якої дотримуються у Пекіні, вказує видання.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Відвертість китайського дипломата дуже здивувала європейських посадовцівЯк йдеться у матеріалі, Китай регулярно наголошує, що не бере участі у війні з Україною та “не є стороною” конфлікту. Тому деякі посадовці ЄС, імена яких не розкривають, були здивовані відвертістю міністра.
При цьому Ван Ї відкинув звинувачення в тому, що Китай матеріально і зброєю підтримує Кремль у війні проти України.
Пекін наполягає, що “конфлікт нібито давно б закінчився, якби це було так”.
На думку журналістів, одна з інтерпретацій заяви Вана в Брюсселі полягає в тому, що, хоча Китай “не просив” про війну, її продовження може відповідати стратегічним потребам Пекіна, доки США залишатимуться залученими в Україні.
Водночас на сайті міністерства закордонних справ КНР вказано, що на зустрічі у Брюсселі з президентом Євроради Антоніу Коштою Ван Ї заявляв, що Китай і надалі “стоятиме на позиції миру” та запевнив, що Пекін буде сприяти переговорам та політичному врегулюванню війни.
Тим часом після чергової масштабної атаки росіян на Україну в Києві виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового “шахеда”, який був виготовлений в Китаї і поставлений зовсім недавно.
Про це повідомив очільник українського МЗС Андрій Сибіга.
“Яка іронія долі. Цієї ж ночі будівля генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень в результаті російських ударів по місту”, – зазначив дипломат.
На його думку, немає кращої метафори того, як Путін продовжує ескалацію “своєї війни і терору, залучаючи до неї інших, в тому числі північнокорейські війська, іранську зброю і деяких китайських виробників”.
Підписуйтеся на нас у соцмережах