Головна Без категорії Втратили чи пошкодили закордонний паспорт? Пояснили, як у такому разі повернутися в...

Втратили чи пошкодили закордонний паспорт? Пояснили, як у такому разі повернутися в Україну

10
0

Джерело: www.volynnews.com

Втрата паспорта за кордоном або закінчення терміну його дії – проблема, яка може спіткати будь-кого.

Здається, що в такому разі повернутися додому неможливо, але це не так. В’їхати назад можна за допомогою посвідчення особи на повернення в Україну.

Коли його потрібно оформлювати та які документи для цього потрібні – розповіли юристи Безоплатної правничої допомоги, пише Українська правда.

Посвідчення особи на повернення в Україну – це спеціальний тимчасовий документ, який дає змогу громадянину України, який перебуває за кордоном, повернутися на Батьківщину у випадках, коли його паспорт недійсний, втрачений, пошкоджений, викрадений, або закінчився термін його дії.

Також посвідчення можуть виготовити люди, яких вирішили примусово депортувати або здійснити реадмісію (взаємні зобов’язання держав, які закріплюються у міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян). У цьому випадку звернення має подати компетентний орган держави, у якій перебуває людина.

Щоб його оформити, потрібно звернутися до закордонних дипломатичних установ України (до прикладу, посольств чи консульств).

Читати ще: Банківську таємницю можуть скасувати. Комітет Ради рекомендує відповідний законопроєкт

Люди, яким виповнилося 16 і більше років, можуть подати заяву особисто. Особи до 16 років, а також обмежено дієздатні чи недієздатні – через законного представника (батьків, опікунів, доглядальників).

Таке посвідчення можуть отримати:

– громадяни України;

– особи без громадянства, які мають постійне право на проживання в Україні;

– іноземці та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Для його отримання потрібно подати:

– заяву-анкету;

– документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство, дає право на в’їзд або виїзд з України (якщо є), або документ про його втрату;

– документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження людини як законного представника (якщо він подає документи);

– документ про сплату консульського збору або оригінал документа про звільнення від його оплати.

Термін дії посвідчення визначається з урахуванням реальної можливості повернення в Україну. Максимальний строк – 30 днів, якщо інше не передбачають міжнародні договори.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ