Головна Без категорії 8 липня: свята, події, факти. Всесвітній день боротьби з алергією та битва...

8 липня: свята, події, факти. Всесвітній день боротьби з алергією та битва козаків під Конотопом

11
0

Джерело: www.volynnews.com

Сьогодні у світі відзначають День без драматизму, День бодіарту, Всесвітній день боротьби з алергією.

У США цього дня – День відеоігор, День шоколаду з мигдалем, День математики 2.0, День фруктового льоду, День «Насолоджуйся гумором, відкинь драму», в Таджикистані – День інвалідів і літніх людей, в Мексиці – День дерев, в Норвегії – свято Святої Сунніви, в Кірібаті – День національної церкви.

Цього дня народилися український громадсько-політичний діяч, педагог, вчений-філолог, етнограф, літературознавець Володимир Науменко, австрійський композитор, оперний і симфонічний диригент Густав Малер, американський біолог Нетті Стівенс, німецький письменник Леон Фойхтванґер, хорватський письменник та драматург Мирослав Крлежа, американський кінорежисер і сценарист Джордж К’юкор, італійський кінорежисер та актор, один з видатних діячів італійського та світового кіно Вітторіо Де Сіка, видатний український художник Михайло Мороз, американський письменник, один з основоположників наукової фантастики Роберт Гайнлайн, канадійський підприємець українського походження, меценат і філантроп Петро Яцик, український художник, графік, майстер книжкової ілюстрації Григорій Гавриленко, американський джазовий саксофоніст Генк Моблі, австрійсько-американський джазовий музика і композитор Джо Завінул, рок-музикант (The Beatles), співак Рінґо Старр (Річард Старкі), італійський композитор, співак Тото Кутуньйо (Сальваторе Кутуньо), український фотокореспондент, документальний фотограф Макс Левін, український політик, 17-ий прем’єр міністр України Олексій Гончарук, Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний.

Події

52 до н. е. – прийнята дата заснування Парижа.

1497 – перша морська експедиція з Європи до Індії відпливла з Лісабона на чолі з Васко да Гама.

1573 – Булонським едиктом покладено край 4-річній війні французьких католиків і гугенотів.

1592 – відбулася битва при Сачхоні між японським і корейським флотами.

1618 – за «зачаровування» французької королеви була страчена камеристка Марії Медічі.

1659 – у битві під Конотопом війська гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату завдали нищівної поразки московським військам Олексія Трубецького.

1709 – під Полтавою зазнали поразки війська шведського короля Карла XII і українського гетьмана Івана Мазепи у бою проти московських військ царя Петра I. Це зупинило намагання гетьмана Івана Мазепи, який виступив союзником шведів, покласти край зазіханням Московського царства на землі України. Він змушений був шукати захисту в Османській імперії і невдовзі помер у селі Варниці біля Бендер. Але це поклало майбутньому повному розгрому московської армії турецькими військами і полонення самого Петра I, якого викупили пізніше на прохання цариці Катерини за величезні коштовності.

1796 – видано перший паспорт громадянина США.

1889 – вперше вийшла друком фінансова газета «The Wall Street Journal».

1913 – завершилися останні вибори у Галицький крайовий сейм, внаслідок яких кількість українських депутатів збільшилася майже вдвічі (з 16 до 31).

1916 – указ про мобілізацію на примусові роботи 400 тис. жителів Туркестану і степових областей. Масове повстання казахських племен було жорстоко придушене.

1918 – створено Державний сенат Української Держави – вищу судову інституцію.

2014 – збірна Німеччини у півфіналі Чемпіонату світу з футболу перемогла на його полі 5-разового чемпіона світу, фаворита і господаря чемпіонату збірну Бразилії з сенсаційним рахунком 7:1 (5:0 в 1-му таймі), побивши при цьому багато світових футбольних рекордів.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ