Джерело: www.volynnews.com
Про це розповіла іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь виданню «Телеграф».
Вона стверджує, що ще на початку XX століття згадана риба буквально була всюди.
«А потім, коли вже створили водосховища, почали у 50-60-х роках масово заводити завозити карася сріблястого, який і до цього був, але, скажімо так, у менших кількостях у нас. І ми насправді не знаємо, чи сріблястий у нас аборигенний, чи він завезений ще раніше, для Європи, не тільки для України», – сказал Куцоконь.
За словами іхтіологині, з приводу скорочення чисельності цієї риби в Україні є різні точки зору. Вважалося, що золотого карася витіснив сріблястий карась: цьому посприяло і те, що золотий карась віддає перевагу заплавним водоймам.
Читати ще: У нацпарку на Волині вилучили понад 21 кілометр браконьєрських сіток
Куцоконь зазначила: «І він потребує нересту, наприклад, свіжозатоплених рослин. Тобто якщо це водосховище, але ці рослини весь час затоплені, вони там гниють, то йому гірше там».
Фахівчиня констатувала, що цей вид риби, який віддає перевагу стоячим водоймам, в Україні майже зник у багатьох річках: він є в Десні, а також у заплавних водоймах та ще деяких місцях, але у малих кількостях.
Варто зазначити, що золотий карась є рибою із родини коропових, яка живе в прісноводних водоймах, переважно в озерах, водосховищах, ставках.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу