Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Український військовий на Покровському напрямку
-
- Author, Ілля Абішев
- Role, Військовий оглядач BBC
- 55 хвилин(и) тому
Майже тиждень тому стало відомо про прорив російських штурмових частин у район міста Добропілля на північ від Покровська.
Повідомлялося про досить глибоке – до 10-12 км, за деякими даними, до 15-18 км – вклинювання російських військ в українську оборону та загрозу їхнього подальшого просування.
ЗСУ були змушені терміново реагувати на небезпечну ситуацію.
На цей момент їм вдалося зупинити російський наступ і відбити населені пункти по лінії Рубіжне – Золотий Колодязь – Веселе. Українські військові також вклинилися в основу російського виступу і створили зустрічну загрозу оточення всього угруповання, яке зробило прорив.
За низкою повідомлень, частина російських підрозділів, які просунулися далі за всіх на північ, вже опинилися відрізаними від основних сил.
На це зокрема вказують карти українського аналітичного порталу DeepState та російського z-блогера “Рыбаря”.
На мапі Інституту вивчення війни (ISW) оточення російських частин не зазначено, але американські аналітики також пишуть про цю загрозу.
Зараз обидві сторони підтягують резерви, повідомляється про інтенсивні бої.
За інформацією українського військового експерта Костянтина Машовця, російські війська намагаються деблокувати свої передові підрозділи ударами з правого флангу між селами Шахове та Нове Шахове в напрямку Кучерова Яру, де їм вдалося просунутися приблизно на пів кілометра.
Вони також продовжують атаки на основній ділянці північного флангу наступу на Покровськ – у напрямку села Родинське.
“Своєю чергою, ЗСУ продовжують контратакувати противника біля основи “горловини” його клину, прагнучи повністю перерізати самий клин за найкоротшим напрямом Миканорівка – Маяк, а також поступово звужують загальну площу вклинення противника”, – пише Машовець.
Однак в цілому обстановка на цій ділянці фронту залишається складною і може різко змінитися будь-якої миті.
Прорив під Добропіллям
“Прорив фронту”, як його назвали деякі військові оглядачі, стався біля Добропілля на початку серпня, коли російські війська вклинились в українську оборону майже на 10 км.
Генштабу ЗСУ довелося терміново рятувати ситуацію, щоб не допустити обвалення всієї оборони півночі Донеччини.
Стрімке просування російських сил до Добропілля президент Володимир Зеленський пов’язував із самітом Путіна-Трампа на Алясці.
“До 15 серпня сформувати певний інформаційний простір, перед зустріччю Путіна з Трампом, особливо в американському просторі, що Росія йде вперед, просувається, а Україна втрачає”, – наголошував Володимир Зеленський.
Клин, який на початку серпня утворився північно-східніше Покровська і тягнувся аж до околиць Добропілля, російська армія створила не одномоментно.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Український військовий показує мапу Deep State, на якій зазначено місце захоплення російських військовослужбовців між Добропіллям та ПокровськомЗа словами українських військових, бійці РФ поступово просочувалися в тил невеликими групами, обходячи позиції Сил оборони, і не мали закріплення на новій території.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський розповів, що російські підрозділи змогли так різко просунутися вглиб завдяки умовам місцевості.
“Місцевість там, по-перше, рясніє великою кількістю ярів, річок – ділянок, природні властивості яких дозволяють приховано пересуватись. А влітку ще й багато рослинності, тобто важко здійснювати контроль над лінією бойового зіткнення”, – сказав він в коментарі РБК-Україна.
Крім того, у цьому районі через об’єктивні причини немає суцільної лінії фронту, чим і скористалися російські військові, пояснив Сирський.
Після того як ЗСУ перекинули додаткові сили, зокрема один з найбільш боєздатних підрозділів – перший корпус Нацгвардії “Азов”, їм вдалося відбити населені пункти та ділянки місцевості.
На ранок 14 серпня місцева влада Донеччини повідомила про “стабілізацію” ситуації біля Добропілля.
А вже ввечері 15 серпня генштаб ЗСУ заявив про “зупинення просування противника” на Добропільському напрямку.
За повідомленням військових, їм вдалося звільнити від російських військ населені пункти: Грузьке, Рубіжне, Нововодяне, Петрівка, Веселе, Золотий Колодязь.
Підписуйтеся на нас у соцмережах