Головна Без категорії Руйнівний землетрус струсонув Афганістан: уже понад 600 загиблих

Руйнівний землетрус струсонув Афганістан: уже понад 600 загиблих

20
0

Джерело: www.volynnews.com

Понад 600 людей загинули і близько тисячі дістали поранення внаслідок землетрусу магнітудою 6, що стався на сході Афганістану, неподалік від кордону з Пакистаном.

За даними SKYNews, кілька сіл повністю зруйновані, передає УНІАН.

Рятувальники продовжують розбирати завали зруйнованих будинків у пошуках тих, хто вижив.

За даними фахівців, епіцентр землетрусу залягав на глибині всього 8 км. Подібні поверхневі поштовхи зазвичай призводять до серйозних руйнувань.

Через двадцять хвилин у тому ж регіоні було зафіксовано ще один землетрус – магнітудою 4,5.

Читати ще: У Туреччині стався землетрус: загинула людина, 29 постраждалих

Влада заявляє, що через важкий доступ рятувальні роботи ускладнені, а кількість жертв може ще збільшитися.

У районі, де стався землетрус, переважають невисокі будівлі з бетону і цегли, а також трапляються будинки з саману і дерева, зведені за примітивними технологіями. Це робить їх особливо вразливими під час землетрусів.

Афганістан часто страждає від руйнівних землетрусів, особливо в горах Гіндукуш, де стикаються Індійська та Євразійська плити.

Серія підземних поштовхів на заході країни 2023 року забрала життя понад тисячі людей. Так, 7 жовтня 2023 року землетрус магнітудою 6,3 і наступні афтершоки, за даними уряду «Талібану», стали причиною загибелі близько 4 тисяч жителів. Однак ООН навела меншу цифру – приблизно 1500 загиблих. Це стихійне лихо стало найбільш смертоносним в Афганістані за останні роки.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ