Головна Без категорії Кризові випадки й робота з дітьми: соціальний апгрейд для волинських громад

Кризові випадки й робота з дітьми: соціальний апгрейд для волинських громад

7
0

Джерело: www.volynnews.com

У Луцьку відбулася важлива кластерна зустріч фахівців соціальної сфери з десяти громад Волині. Головним майданчиком для обміну досвідом стало управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, яке сьогодні вважають одним із найкращих прикладів організації сучасних та інтегрованих соціальних послуг у регіоні, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Дуже активно обговорювали послугу раннього втручання. Також представникам різних громад дуже сподобалася європейська модель, яку впроваджує Луцьк, – це розвиток соціальних сервісів, наближених до людей. На території Луцька розташовані різні сервіси, їх об’єднує те, що скрізь можна отримати ту чи ту соціальну послугу, яка задекларована нашим управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», – наголосила начальниця управління Ліна Галан.

До Луцька приїхали представники Шацької, Вишнівської, Любешівської та Ратнівської селищних рад, Ковельської, Нововолинської та Горохівської міських рад, Зимнівської громади. Вони мали змогу побачити, як у Луцьку вибудували систему соціальної підтримки, яка охоплює і кризові випадки, і профілактичну роботу з дітьми та сім’ями.

Читати ще: «Мамо, а що таке дітдомовець?» Сім’я з Луцька, яка виховує вісьмох дітей, – про здійснення мрії та життя в Данії

«На базі нашого управління соціальних служб надають низку соціальних послуг населенню. Є визначений перелік цих послуг. Пріоритет для громади – підтримка і взаємодія з громадськими організаціями, які теж надають різні соціальні послуги. Ми працюємо разом, щоб забезпечити всі потреби мешканців громади, наскільки це можливо», – сказала заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Тут працюють професійні команди, які надають різні види допомоги – від консультацій до комплексного супроводу родин, які опинилися у складних життєвих обставинах. Гості відвідали низку структурних підрозділів управління.

«Ми під великими враженнями. Все креативно. Відчувається турбота про людей. Соціальними послугами охоплено велику кількість осіб. Різні програми функціонують. Є кризова кімната. Персонал відповідним чином підготовлений», – зазначила представниця Ратнівщини Лариса Головчік.

Читати ще: Як у Луцьку працює центр для дітей за моделлю «Барнахус»

У межах зустрічі відбувся круглий стіл «Впровадження нових послуг у громадах та розвиток соціальної сфери Луцька», де обговорювали не лише питання захисту прав дітей, але й можливості залучення міжнародних грантів для розширення послуг.

«Дуже тяжко запросити на роботу молодих фахівців, які закінчують навчальні заклади. Побувши тут і дізнавшись про те, що є інші підходи, щоб залучити молодь, щоб вона працювала в соціальній сфері, для мене це буде викликом номер один – сформувати молодий колектив, щоб він працював на всі 100%», – сказала представниця Нововолинська Юлія Янюк.

Завершився день яскраво – психологічним тренінгом «Барабанне коло», який допоміг учасникам відчути командний дух і підтримку один одного.

Проєкт, у межах якого пройшла зустріч, охоплює 21 громаду у Львівській, Волинській і Закарпатській областях.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ