Головна Без категорії «Росіяни вирішили в лютий мороз завдати по Києву чергового масованого удару»: атака...

«Росіяни вирішили в лютий мороз завдати по Києву чергового масованого удару»: атака триває, є постраждалі

2
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Унаслідок російського удару вночі проти 3 лютого у Києві постраждали щонайменше дві людини, наслідки ж зафіксували в п’яти районах столиці України, повідомляє місцева влада.

У Харкові ж кажуть про «безпрецедентну атаку» по енергетичній інфраструктурі.

Повітряні сили протягом ночі повідомляли про запуски російськими військами ударних дронів, а також ракет проти українських міст. Атака ще триває. Вона відбувається на тлі планованих на 4 і 5 лютого тристоронніх переговорів між Україною, США і Росією в Абу-Дабі, спрямованих на припинення війни.

КиївУ Києві щонайменше дві людини постраждали внаслідок російського удару вночі проти 3 лютого, повідомив очільник міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«Росіяни вирішили в лютий мороз завдати по Києву чергового масованого удару… Станом на 3:40 зафіксовані наслідки ворожої атаки на Київ у Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Печерському та Шевченківському районах», – написав він у телеграмі.

  • За словами Ткаченка, у Дарницькому районі внаслідок удару сталася пожежа в нежитловій забудові, є пошкодження 25-поверхового будинку, а також на іншій локації – 5-поверхового будинку.
  • Нежитлова будівля пошкоджена в Деснянському районі.
  • У Дніпровському районі на двох локаціях виявлені залишки обʼєктів на відкритій території, а також зафіксовано пошкодження території дитсадка, і на іншій локації – пошкодження житлового 5-поверхового будинку, повідомив голова МВА.
  • У Печерському районі зазнала ушкоджень АЗС, пошкоджені припарковані авто, будівля заправки.
  • У Шевченківському районі, за словами Ткаченка, через російський удар пошкоджений 22-поверховий житловий будинок.

ХарківРосійські війська вночі 3 лютого здійснили «безпрецедентну атаку» по енергетичній інфраструктурі Харкова, через що в місті без тепла залишиться щонайменше 820 будинків, повідомив міський голова Ігор Терехов.

«Обстріл Харкова триває вже понад три години. Удари йдуть цілеспрямовано по енергетичній інфраструктурі. Мета очевидна: завдати їй максимальних руйнувань і залишити місто без тепла в сильний мороз. Ми вже розуміємо, що доведеться ухвалювати важкі рішення. Одне з них – вимушене, але єдине можливе. Щоб не допустити замерзання мережі, нам необхідно злити теплоносій у системі теплопостачання 820 будинків, які живляться від однієї з найбільших ТЕЦ», – написав Терехов у соцмережах, зазначивши, що в місті – 20-градусний мороз.

За словами мера, у звʼязку з цим у місті цілодобово працюватимуть усі 101 «Пункт незламності», де можна зігрітися, випити гарячі напої, зарядити гаджети.

Як повідомив Терехов, також можливі перебої в роботі міського електротранспорту, міська влада запускає додаткові автобусні маршрути.

Президент США Дональд Трамп, який намагається домогтися мирної угоди між Україною і Росією, 29 січня заявив, що попросив російського лідера Володимира Путіна тиждень від неназваної дати не атакувати українські міста, і той нібито погодився. У Кремлі заявили, що погодилися не завдавати ударів до 1 лютого.

Тим часом президент України Володимир Зеленський вважає, що тиждень упродовж якого лідер РФ Володимир Путін обіцяв своєму американському колезі Дональду Трампу утриматися від ударів по українській енергетиці, розпочався в ніч проти 30 січня.

  • Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
  • Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
  • Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
  • Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.