Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Reuters
Підпис до фото, За словами Володимира Зеленського, адміністрація Трампа хоче зупинити війну до літа, тому що потім у неї буде інша велика турбота – листопадові проміжні вибори до Конгресу
-
- Author, Святослав Хоменко
- Role, ВВС
- 31 хвилин(и) тому
- Час прочитання: 3 хв
Резонансна ранкова новина про те, що на річницю початку великої війни 24 лютого Володимир Зеленський нібито оголосить про проведення в Україні президентських виборів і якогось референдуму, змушує згадати старий афоризм: “Якщо на клітці зі слоном написано “тигр”, не вір своїм очам”.
У “клітці” з виборами ніяких виборів не видно, з якого боку до неї не підійди.
У ситуації, коли щодня над Україною лунають сирени повітряної тривоги, а просто під час написання цих слів “Кинджали” вдарили по Льову біля Польщі, коли десятки мільйонів її жителів отримують електроенергію по чотири-п’ять годин на день, коли мільйони біженців від війни не зможуть проголосувати на гіпотетичних виборах, не те що говорити, навіть думати про виборчу кампанію недоречно.
Це розуміють у робочій групі Верховної Ради, покликаній напрацювати законодавство про вибори. Згідно з витоками звідти, представники всіх політичних сил сходяться на думці, що найраніше, коли можна буде провести вибори, які можна було б назвати прозорими і демократичними, – через пів року після повного припинення вогню і завершення воєнного стану.
Здається, що навіть якщо законопроєкт про негайні вибори буде написаний поза стінами парламенту і його просто “спустять” до Ради, збір голосів на його підтримку виглядає нереальним завданням.
Автор фото, ДСНС
Зрештою, складно уявити собі, що звернення Зеленського про призначення виборів пролунає саме 24 лютого – потрібно абсолютно не розуміти настрій українського суспільства, його асоціації з цією датою і можливу реакцію на оголошення старту кампанії (проти проведення виборів у країні, що воює, виступає переважна більшість українців).
Тому коментар Офісу президента України про те, що ні про які вибори до встановлення в країні безпечної ситуації не може бути й мови, виглядає більш логічним, ніж дослідження журналістів Financial Times.
Залишається єдиний фактор, який грає проти всіх цих аргументів. Вашингтон не приховує свого наміру закінчити конфлікт в Україні за будь-яку ціну і максимально швидко: Володимир Зеленський каже, що американці серйозно налаштовані закрити український кейс до початку літа.
Але будемо відвертими, скільки цих дедлайнів ми вже чули за рік президентства Трампа, і чим закінчувалися їх зриви? Будемо відвертими, ні переговори в Абу-Дабі, ні зливи на зразок нинішнього не давали якихось принципово нових передумов для того, щоб прорив у врегулюванні конфлікту в Україні був досягнутий під черговий встановлений американцями дедлайн.
Варто подивитися
Докладно
Варто подивитися
Головне
Докладно
Найбільше читають













