Головна RADIO_SVOBODA Суд над Любов’ю Лізуновою: молоді активісти під загрозою довічного ув’язнення

Суд над Любов’ю Лізуновою: молоді активісти під загрозою довічного ув’язнення

12
0

Любов Лізунова, 19-річна активістка з Росії, відзначить свій день народження в ув’язненні вже вчетверте. Зараз вона відбуває покарання в колонії ВК-7 в Улан-Уде. У 2022 році, коли її однолітки святкували випускний, Люба готувалася до іспитів у читинському СІЗО, де вивчала філософію та писала конспекти.

Лізунова була затримана 31 жовтня 2022 року разом із 19-річним Олександром Снєжковим. Обидва молоді людини активно виступали проти фашизму і протестували проти вторгнення Росії в Україну. Їх затримали після того, як вони написали на стіні гаража гасло “Смерть режиму”. За словами свідків, силовики знали про їхню акцію заздалегідь і фіксували її на відео.

Спочатку їх звинуватили у вандалізмі, але згодом до справи додали звинувачення у “виправданні тероризму” та “закликах до сепаратизму”. Пізніше звинувачення змінили на “екстремізм”, що стало звичним для багатьох антивоєнних активістів у Росії. У грудні 2022 року Лізунова та Снєжков були внесені до списку терористів.

Родичі Люби спочатку сподівалися на м’яке покарання, однак після обшуків у їхніх домівках та вилучення особистих речей, ситуація стала серйознішою. Люба розповіла, що під час обшуку співробітники ФСБ сміялися з її особистих записів і забрали її телефон та антифашистські значки.

Слідчі включили до справи публікації з каналів, які, за їхньою версією, могли бути пов’язані з затриманими. Вони вважали, що ці канали містили заклики до насильства, хоча більшість постів стосувалися допомоги бездомним тваринам.

Олександр Снєжков, який також зазнав переслідувань через свою активність, розповів, що його батьки спочатку не сприймали серйозно його погляди. Однак після затримання на пікеті, вони почали хвилюватися за його безпеку.

У 2023 році, після тривалих допитів, Лізунова та Снєжков вирішили втекти. Однак їх знову затримали 30 січня, і тепер їм загрожує довічне ув’язнення. Їхні родини навіть не підозрювали про їхні наміри, адже Люба сказала, що їде попрощатися з подругою.

Ця справа викликала занепокоєння серед правозахисників, які вважають, що молоді активісти стали жертвами політичних репресій в Росії. Вони наголошують на необхідності захисту прав людини та свободи слова в умовах зростаючого тиску на опозиційні голоси.

Справа Любові Лізунової та Олександра Снєжкова ілюструє зростаючий тиск на молодих активістів у Росії. Їх затримання та можливе довічне ув'язнення викликають занепокоєння правозахисників та суспільства.

Джерело: Радіо Свобода