Головна Новини Країни Ситуація на фронті: російські війська активізують наступ у Покровську та Гришиному

Ситуація на фронті: російські війська активізують наступ у Покровську та Гришиному

10
0

Російські війська посилили свою присутність у Покровську, де наразі розгорнута 90-та танкова дивізія. Місто використовується для накопичення військових сил та техніки, що свідчить про наміри противника щодо подальших наступальних дій.

З початку травня підрозділи 7-го корпусу ДШВ знищили та поранили 329 російських військовослужбовців, а також знищили або пошкодили понад 40 одиниць техніки, включаючи артилерійські системи. Частину з цих гармат було уражено в Покровську, що підкреслює активність українських сил у цьому регіоні.

У Мирнограді противник розгортає управлінські пункти, намагаючись використати населений пункт як плацдарм для прориву в напрямку Родинського. З початку травня лише 38-а окрема бригада морської піхоти знищила 11 одиниць артилерійської техніки на цьому напрямку.

Основною метою російських військ залишається захоплення Гришиного. Тут діють кілька підрозділів різних бригад, які намагаються просуватися як безпосередньо в селищі, так і обходити його відкритими полями на північ у бік Василівки.

Сили оборони України активно реагують на дії противника, застосовуючи артилерію, авіацію, FPV-дрони та стрілецьку зброю. Нещодавно в південній частині Гришиного українські військові ліквідували двох російських штурмовиків у ближньому бою.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що ситуація на фронті залишається вкрай напруженою. Російські війська активізували наступ на всіх напрямках, проводячи масштабне перегрупування своїх сил. Покровський напрямок є критично важливим, оскільки противник зосередив тут близько 106 тисяч особового складу, намагаючись використати чисельну перевагу.

Командир 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ бригадний генерал Євген Ласійчук провів координаційні наради для посилення оборони Покровської агломерації, синхронізуючи дії підрозділів на найбільш складних ділянках фронту.

Окупанти намагаються витіснити Сили оборони з північних околиць Покровська, ставлячи за мету створення умов для подальшого просування в напрямку населеного пункту Шевченко. Водночас партизани руху “АТЕШ” провели успішну диверсію у Свердловській області РФ, знищивши телекомунікаційне обладнання ключової вишки зв’язку, що ускладнило логістику та координацію російських військ на Покровському напрямку.

Російські війська активізують наступ у Покровську та Гришиному, зосереджуючи значні сили для подальших дій. Українські Сили оборони відповідають на загрози, знищуючи техніку противника та ліквідуючи його особовий склад.