У ніч на 10 серпня 2026 року Росія здійснила масштабну атаку на територію України, використовуючи ракети та дрони. За даними військових, ворог запустив керовану авіаційну ракету Х-59/69 та три баражуючі боєприпаси “Бандероль” з акваторії Чорного моря.
Крім того, в повітря піднялися 126 ударних дронів різних типів, включаючи Shahed та Гербера. Пуски дронів фіксувалися з кількох напрямків, зокрема з Курська, Міллерово, Орла, Приморсько-Ахтарська, тимчасово окупованого Донецька та Гвардійського в Криму.
Згідно з інформацією на 09:00, українська протиповітряна оборона зуміла знищити або подавити 92 ворожі дрони, а також три боєприпаси “Бандероль”. Ракета, за попередніми даними, не досягла цілей завдяки злагодженій роботі Сил оборони України.
Удари дронів призвели до пошкоджень у 22 місцях, а уламки збитої техніки впали в двох інших локаціях. Атака все ще триває, оскільки в повітряному просторі залишаються поодинокі ворожі дрони.
Варто зазначити, що Росія влітку виконала річний план виробництва ракет “Циркон” та “Оникс”, виготовивши 33 ракети “Циркон” та 60 ракет “Оникс” за сім місяців цього року. Однак, за інформацією ГУР, виробництво ракет “Кинджал” призупинено через низьку точність влучань, а ракетне паливо та комплектуючі перенаправлено на виробництво інших балістичних ракет.









