Головна Новини Нововолинська Що робити, якщо все «дістало» та немає гарячої води.

Що робити, якщо все «дістало» та немає гарячої води.

624
0

Примітно, що «головного болю» з гарячою водою можна було б уникнути, якби повсюдно були встановлені спеціальні 4-х тарифні теплові лічильники води.Обчислювач визначає обсяг води, що протікає по трубі гарячого водопостачання, виходячи з її реальної температури.

При температурі до 40 ° С – вода вважається як холодна (плата за підігрів води не нараховується); при температурі від 40 до 44 ° С – застосовується коефіцієнт 0,7 (70% плати за підігрів води; При температурі від 45 до 49 ° С – застосовується коефіцієнт 0,9 (90% плати за підігрів води; при температурі від 50 ° С і вище – вода вважається на 100% гаряча. Наприклад, один з таких лічильників ЛВ-4Т виготовлений і прийнятий у відповідності з обов’язковими вимогами технічних умов ТУ У 33.2-31557119-003:2006 і визнаний придатним до експлуатації.Коштує такий лічильник 1450 грн. без встановлення.Номер Держреєстру У2516-07. СЕРТИФІКАТ UA-MI/1-2150-2007. Та в Україні температурні лічильники можна знайти і дешевше.Наприклад, без установки лічильник води багатотарифний «Х5» коштує «всього» 960 грн.

 Однак такі лічильники, ясна річ, не вигідні комунальникам і чиновникам, тому до цих пір їх встановлення в Україні не набула масового характеру. Компанії «Вимірювальні системи», що займається продажем багатотарифних лічильників, у відповідності зі згаданим вище постановою Кабміну № 630, кожен городянин має право встановити такий лічильник у себе в квартирі.«Потрібно просто звернутися в ЖКО, щоб там дали дозвіл на установку. Якщо ЖКО відмовляється це робити, як це зазвичай у нас буває, слід письмово до них звернутися – тоді вони не зможуть «відкрутитися» і дадуть згоду на встановлення лічильника.Якщо і це не спрацює – дозвіл можна «вибити» і через суд. Але, виходячи з постанови уряду, ЖКО не має право відмовити в установці ».

Поки ж ситуація вигідна всім, окрім, власне, самих споживачів. І це неспроста: на ЖЕКах місцеві органи влади і монополісти заробляють щорічно мільярди гривень. У той же час тарифи будуть ще рости, формуються вони непрозоро, а споживачі загрузли в комунальних боргах, які ростуть і ростуть, як сніжний ком. Це й не дивно, адже згідно з опитуванням населення, третина українців витрачає всі свої доходи лише на їжу.

 




реклама у Нововолинськ