Головна Новини Нововолинська Директор Нововолинського ПТУ вимагав від учнів гроші за навчання.

Директор Нововолинського ПТУ вимагав від учнів гроші за навчання.

248
0

Прокуратура міста Нововолинська порушила кримінальну справу щодо директора місцевого ПТУ, який незаконно вимагав від учнів гроші за навчання у державному навчальному закладі

Прокуратура міста Нововолинська порушила кримінальну справу щодо директора одного з місцевих ПТУ С. за фактом незаконної вимоги оплати за навчання у державному навчальному закладі за ознаками складу злочину, передбаченого ст.183 ч.2 КК України.
За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей Олексія Гоманюка, прокурорською перевіркою,яку провели працівники прокуратури міста Нововолинська, встановлено, що директор цього навчального закладу, який входить до системи освіти та забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти, порушив вимоги ст. 53 Конституції України, ч. 2 ст. 5 Закону України «Про професійно-технічну освіту», якими передбачено, що професійно-технічна освіта здобувається громадянами України в державних і комунальних професійно-технічних навчальних закладах безоплатно, за рахунок держави. Керівник цього професійно-технічного училища ще в серпні 2011 року, зібравши в адміністративному приміщенні батьків та учнів 1 курсу, незаконно вимагав від них оплату за навчання. Гроші в сумі 800 гривень з кожного учня потрібно було сплатити на вказаний рахунок.
Двадцять вісім чоловік, виконуючи незаконну вимогу керівника-освітянина, перерахували на рахунок ПТУ майже шістнадцять тисяч гривень. Батьки учнів платили різні суми: від 200 до 800 гривень, таким чином турбуючись за долю своїх дітей.
У справі триває досудове слідство.
Джерело сайт прокуратури у Волинській областіреклама у Нововолинськ