Головна Новини Нововолинська Заява! “Щодо неприпустимості запровадження в Україні другої державної мови”

Заява! “Щодо неприпустимості запровадження в Україні другої державної мови”

180
0

Фракція ВО «Свобода» у Нововолинській міській раді вважає неприпустимою гуманітарну політику в державі Україна, яка веде до звуження застосування української мови як державної, до ініціатив та заяв, що лунають із вуст найвищих посадових осіб України про можливість введення російської мови як другої державної.

Фракція ВО «Свобода» розцінює як вкрай шкідливу заяву Президента України Віктора Януковича з цього приводу для ІТАР-ТАСС напередодні свого візиту до Москви в березні ц.р., де він висловив намір: «найближчим часом прийняти закон про дві державні мови: українську й російську».

Такі провокативні заяви систематично з’являються, коли погіршується соціально-економічна ситуація в державі, аби відволікти суспільство від нагальних проблем та викликів, які перед ним постають.

Насправді проблеми другої державної мови в Україні не існує. Вона штучно створюється деструктивними антиукраїнськими силами, що збурює соціальну напругу в суспільстві, не сприяє політичній стабільності, порозумінню та суспільній злагоді.

Очевидно, що всі ці заяви антиукраїнські сили роблять на догоду Кремлю. У Москві добре розуміють, що остаточно поглинути Україну можна лише після духовної капітуляції українців. Знищення української мови, переписування української історії, експансія московської церкви, кремлівська кінопропаганда – головні напрямки ідеологічної, психологічної, інформаційної іноземної агресії, яка має на меті включити Україну в московську імперську ідеологічну конструкцію – «русскій мір».

Саме українська мова була й залишається тою духовною пуповиною, що з’єднувала і з’єднує все українство зі своєю Батьківщиною, що допомагає всім українцям зберегти свою національну ідентичність.

Було б дивно і несправедливо, коли б збережена і відстояна життям не одного покоління українців на Батьківщині й закордоном, українська мова була б приречена на зникнення в умовах існування держави Україна.

Ми ніколи не погодимося з діями, що ведуть до обмеження й дискримінації в Україні мови Шевченка, Франка, Лесі Українки, мови мільйонів знаних і незнаних наших співвітчизників – української мови.

З огляду на вищесказане, ми вимагаємо від найвищих керівників держави як гарантів дотримання Конституції та чинних законів України припинити політичні спекуляції з мовного питання, зупинити наступ на українську мову та не допустити антиконституційних спроб запровадження в Україні другої державної мови. Маємо раз і назавжди припинити дискусії з цього питання і дати зрозуміти всім: у нас – єдина українська нація, єдина Українська держава, єдина українська державна мова.

Фракція ВО “Свобода” у Нововолинській міській раді

Дана заява буде розглядатися завтра 03.05.12р. на сесії міської ради. Просимо всіх користувачів NVIP підтримати наші вимоги. За здалегідь (Щиро дякуємо) 

 Реклама у Нововолинську