Головна Новини Нововолинська Екологічна безпека в місті

Екологічна безпека в місті

266
0

Таку тему обговорювали на засіданні громадської ради, яке  відбулося сьогодні у міськвиконкомі. У ньому взяли участь представники міської влади, ТзОВ „Кроноспан-УА”,  Державної екологічної інспекції Волинської області, санепідемстанції, центральної міської лікарні та засобів масової інформації. Андрій Сторонський, заступник міського голови, наголосив, що приводом для такої зустрічі стали   публікації в окремих  ЗМІ,  а найбільше – в електронних, де загострюється питання про погіршення екологічної ситуації в місті,  причиною якої є  діяльність підприємства „Кроноспан”. Аби з’ясувати суть проблеми, почути компетентну думку, запросили фахівців відповідних служб.

         Наталія Покінська, генеральний директор підприємства, презентувала  очолюване нею виробництво з використанням слайдів.

         Нагадаємо, що „Кроноспан” розпочав свою роботу в Нововолинську в 2004 році на місці колишньої бавовнопрядильної фабрики, де на території напівзруйнованих виробничих приміщень постало сучасне європейське підприємство. Там створено понад тисячу нових робочих місць. „Кроноспан” – один з найбільших  платників  податків до  державної та міської казни.

       Наталія Покінська не  вважає за доцільне афішувати благодійну діяльність, якою займається підприємство. Але хороші справи говорять самі за себе.  Завод бере активну участь в житті міста, надаючи спонсорську підтримку для проведення заходів. Користуючись нагодою, Валентин Бортнічук, керівник ЦФЗН „Спорт для всіх” СОКу „Шахтар”, член громадської ради, зазначив, що коли б не звернулися за допомогою, ніколи не було відмови. Натомість Наталія Покінська  вважає, що  благодійність – це насамперед турбота про дітей, їхнє навчання та майбутнє.

         У ході засідання наголошувалося, що проводяться планові та позапланові лабораторні дослідження  на зразок дотриманням екологічного контролю. Анатолій Франчак, начальник відділу екологічного контролю Державної екологічної інспекції Волинської області, старший державний інспектор, зазначив, що    згідно із замірами, зробленими  24 квітня цього року, з’ясовано, що викиди шкідливих речовин не перевищили гранично допустимих норм.   Не   виявлено  порушень і санепідемстанцією, яка контролює стан навколишнього середовища. Василь Мельник, її керівник, запевнив: якщо будуть звернення людей, у будь-який час готові провести й позапланове дослідження.

         Василь Тихоступ, заступник головного лікаря ЦМЛ, озвучив показники захворюваності населення міста за останні 7 років. Статистичні дані говорять про  те, що в Нововолинську рівень захворюваності нижчий, ніж середньо обласний, а також спостерігається тенденція до зниження   показників по багатьох хворобах.

Втім, під час засідання прозвучали й пропозиції. Олена Шведова, головний спеціаліст державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, порекомендувала  регулярніше інформувати  населення. Зокрема, на її думку, доцільно було б  у нововолинській  газеті „Наше місто” започаткувати рубрику „Екологічний бюлетень”. А ще створити постійнодіючий пост контролю за забрудненням атмосферного повітря  в житловій забудові .

    Андрій Развін, член громадської ради, вважає, що більш реальною є загроза стихійних сміттєзвалищ, які створюють самі люди, а також   шкідливість від самовільного спалювання ними трави та сміття. А тому він переконаний, що інвестиції повинні йти в місто при дотриманні всіх екологічних вимог.

-„Кроноспан”- сучасне та безпечне підприємство, яке має розвиватися, – наголосив Андрій Развін.

       На завершення зустрічі прозвучала інформація, що 21 липня на „Кроноспані” відбудеться  традиційний „День відкритих дверей . Його мета  – ознайомити жителів міста з діяльністю заводу, відповісти на  запитання, а також влаштувати  свято для дітей. Варто зазначити, що торік даний захід відвідало близько 3000 гостей. 

 

Джерело – сайт міськрадиреклама у Нововолинськ