Головна Новини Нововолинська Старі Нововолинські шахти затоплює водою

Старі Нововолинські шахти затоплює водою

106
0

Відпрацьовані нововолинські шахти страждають від постійного заповнення підземними водами басейну Західного Бугу.

Про це розповів заступник голови Волинської ОДА Віталій Карпюк під час засідання Західно-Бузької Басейнової ради 19 червня.

Втім, зі слів посадовця, торік область отримала 22 мільйони гривень для боротьби із підтопленням, зокрема і на територіях, що дотичні до захисних смуг водних об’єктів басейну Західного Бугу. А цього року очікують ще 17 мільйонів.

Щодо додаткового джерела фінансування висловився заступник директора департаменту Мінприроди Микола Мовчан. Зокрема, він висунув пропозицію залучати акумульовані від використання водних об’єктів басейну кошти. Він упевнений, що Рада повинна розподіляти ці кошти для вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із проблемами водного середовища Західно-Бузького басейну.

Обговорення проблематики водного середовища басейну Західного Бугу стало темою уже третього за рахунком засідання членів Ради. На думку Карпюка, для вирішення цих питань треба керуватися басейним принципом управління водними ресурсами.

Так, перші кроки уже робили у 2006 році, коли провели два перших засідання Ради. А уже цьогоріч з-поміж інших фахівців на заході були присутні українські та німецькі екологи, представники управлінь водними ресурсами обох країн та посадовці з Волині та Львівщини.

Карпюк стверджує, що зі свого боку українці вирішують подібні проблеми. За його словами, уже є напрацювання профільних установ щодо вирішення екологічних проблем, питань доцільного водоспоживання та відведення підземних вод на території басейну.

Так, у цій галузі активно працює управління водних ресурсів басейну Західного Бугу. Зі слів начальника управління Віктора Бондарука, фахівці установи розробили гео-інформаційну систему, в якій зведено інформацію різних напрямів використання водних об’єктів басейну. Зокрема, створена трьохвимірна модель рельєфу басейну Західного Бугу дала можливість визначити зони найімовірніших підтоплень. Так, з його слів, особливу увагу треба звернути на Сокальський район Львівської та Іваничівський район Волинської областей.

Окрім того, Бондарук повідомив про інші проблеми водних об’єктів басейну. Зокрема, він відзначив «захаращеність» Західного Бугу. Так, він зауважив, що на річці виникають затори з дерев, що зменшує пропускну здатність русла і змінює напрям течії.

Проте, Бондарук додав, що така проблема виникає не лише на Волині, а й поблизу Червонограда, що на Львівщині. Зі слів Карпюка, уже цьогоріч на Волині зібрали 2 тисячі тонн подібного природного сміття.

ДжерелоРеклама у Нововолинську