Головна Спорт У Нововолинську побудують велодоріжки?

У Нововолинську побудують велодоріжки?

104
0

У Ковелі, Нововолинську та Рожищі започаткують проект із облаштування велодоріжок. Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час прес-конференції з організаторами проекту «Покращення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики та посилення впливу громадськості на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури у містах Волинськоїобласті» – представниками Волинського інституту права та Асоціації розвитку туризму Волині.

Координатор муніципальних проектів Волинського інституту права Ірина Гайдучик розповіла про суть проекту. Його мета – створити міські концепції розвитку транспортної інфраструктури, які включали б створення велосипедних доріжок. Спершу проект реалізовуватиметься у Ковелі, Нововолинську та Рожищі.

Нині у жодному місті Волинської області немає велосипедних доріжок. У Луцьку взялися за вирішення цього питання. В обласному центрі вже навіть створили Концепцію розвитку велоінфраструктури, яку повинна затвердити міська рада.

«Досвід показує, що велосипедна інфраструктура, крім того, що зручна, робить місто безпечним», – зауважила Ірина Гайдучик і додала, що до розробки концепції долучаться і велосипедисти, і пішоходи, і автомобілісти. Отже, остаточний варіант документу врахує інтереси всіх учасників дорожнього руху.

Голова Асоціації розвитку туризму Волині Юрій Моклиця висловив думку, що в Україні розвиток велосипедної інфраструктури нагадує конвульсії. «Ніби є якісь рухи, але вони не систематичні», – пояснив Моклиця. На його думку, варто апробувати методику створення велодоріжок на районних центрах, оскільки там «кожен другий» використовує цей вид транспорту. «Один раз – це випадок, два – збіг, а три – це вже закономірність», – зазначив очільник волинських туристів і додав, що певні ініціативи вже є в Києві, а тому проект із розвитку велоінфраструктури – крок назустріч Києву.

За словами Юрія Моклиці, створення велосипедних доріжок – це «гола математика»: спочатку потрібно опрацювати схему автомобільних доріг міста, потім – розробити план зміни чи реконструкції вулиць, і тільки після цього облаштовувати велосипедні доріжки «в контексті вулиць».

Оскільки процес розробки концепції велоінфраструктури та власне створення велосипедних доріжок довготривалий, то організатори проекту «Покращення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики та посилення впливу громадськості на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури у містах Волинської області» планують, що вже через кілька років жителі Ковеля, Нововолинська та Рожища зможуть крутити педалі на спеціально обладнаних доріжках.

ДжерелоРеклама у Нововолинську