Поки ви всі тут запасаєтесь поп-корном, я оце виклала свій текстик про “Курчака” в одній закритій групі у Фейсбук. Ну, народ заходився коментувати. Обізвався і член цієї групи Сергій Мартиняк – хазяїн курячої імперії. Кому цікаво – гляньте їхні коментарі. Прізвища я здебільшого прибрала – раптом щось.
Андрій (Н-ськ):
Таки да… Ну, в районі шахти №2 нібито більше депутатів мешкає, ніж біля шахти №4. може вони, хоч за свої носи подбають?
Андрій (Н-ськ), годину потому:
Угу… міськрада таки ухвалила рішення продати земельну ділянку п.Мартиняку значно дешевше, ніж її реальна ринкова вартість. А дешевше виявилося у разів 5!
Наталя Камишникова: Там голова земельної комісії мешкає (лідер фракції БЮТ) і депутат-регіонал, начальник управління комунального господарства. За свої носи вони не бояться, вони їх завжди за вітром тримали. Вони бояться за свої сідниці, тому й промовчали на с
есії під пильним мерським оком. Але ж батьки міста не вічні на своїх посадах. А за 2-3 роки вілли в районі Дем’яна Бідного через той сморід відчутно подешевшають…
З ким би це референдум чи бодай громадські слухання провести? Приєднуйтесь.
Інший Андрій (Н-ськ):
Безрезультатно. Буде як у випадку з Кроноспаном та жителями Панасівки.
Ольга з Луцького району:
Окрім пакетика з логотипом благодійного фонду Маритняка та іконки у ньому, не побачила більш ніякої активної діяльності цього кандидата у Луцькому районі. Декілька разів зв’язувалась з його штабом на рахунок асфальтування зупинки громадського транспорту, але так ніхто толком нічого не сказав мені. От і все.
Сергій Мартиняк (той самий «пан Курчак» – Н.К.):
А чим пахнуть 300 нових робочих місць, сплачені 200 000 податку за землю та 1 800 000 щорічних відрахувань до Пенсійного фонду??! Місто готове відмовитись від цих коштів? Легко витрачати бюджетні гроші, а наповнювати бюджет? В Європі землю
інвесторам пропонують безкоштовно, думаючи про перспективу….
Ладен поступитися вам цією ділянкою, якщо ви зможете заробити стільки ж грошей для потреб міста, вирощуючи конвалії…
Тільки за минулий рік підприємствами «Пана Курчака» у Нововолинську сплачено 24 343 000 гривень різноманітних податків та зборів. Як вам таке жлобство?
Інший Андрій (Н-ськ):
Зробіть, пане Мартиняк, за ті податки громадський туалет в парку/ буде більше користі людям.
Володимир (Н-ськ:
Цікава логіка у пана Сергія. Якщо я плачу великі податки та створюю робочі місця то можу робити що хочу і де хочу. Наприклад влаштувати туалет у когось на дворі, бо я плачу великі податки. У Європі те що смердить біля житла не розміщують, це нонсенс.
Володимир (Н-ськ):
Невже немає іншого місця?..
Сергій (не Н-ськ):
Люди, які критикують Мартиняка, а особливо ота дівчина, яка написала статтю не зовсім розуміється на технології птахівництва…біогазові установки які встановлюються на сучасних виробничих потужностях допомагають вирішити проблему посліду та відходів…
Наталя Малімон, журналістка з газети «Віче», Луцьк:
Кілька років тому була у відрядженні у Володимир-Волинському районі. В одному з сіл мала зустріч у ФАПі. Тут же сиділа сільська жінка, пацієнтка, приходила міряти тиск. Почула, що є кореспондент, і з цікавості сиділа. Була просто з роботи, з одного з підприємств “Пана Курчака”. Від неї чимось так смерділо, що мене почало колотити, я не могла зрозуміти, що, і потім фельдшер пояснила, що то “вона просто з роботи, там такі запахи”. Не буду стверджувати. що розуміюся у технології виробництва, просто картинка з натури. Теж для роздумів.
Сергій (не Н-ськ):
Тут треба розрізняти людей, які порпаються серед курей, від житлового мікрорайону. Дійсно, послід курей, які вигодовуються на сучасних “преміксах” сильно смердить. Але послід не везеться містом а завантажується в біогазові установки і перестає смердіти.
Н.Камишникова:
Для п.Мартиняка, який написав: “легко витрачати бюджетні кошти”, “я готовий вам поступитися цією ділянкою для вирощування конвалій”.
1. Особисто я бюджетних коштів не витрачаю взагалі. І навіть не розкрадаю:))
2. Земельних ділянок навалом в околах селища Жовтневого і колишньої шахти №8. Є ще варіанти. І це стратегічне не тільки для вас, а й для 50 тис. нововолинців питання треба не з мером устаканювати, а й з громадою обговорювати.
Як депутат облради приїдьте до людей, подивіться в очі, розкажіть їм про ваші золоті гори. Кроноспан теж обіцяв. І значно більше. Але, крім смороду, раку й іншої біди, місцеві люди нічого від Кроно не мають. А, ще ламінат їм продають недорого…
4. Фотографії свого підприємства в Нововолинську роздивіться уважніше (додані на порталі до моєї публікації). Кров реально цибенить, лапи реально з землі стирчать. Оце й уся ваша Європа. Відео можу подарувати.
Сергій (не Н-ськ):
Я добре знаю, що таке сморід від птахоферм, оскільки довго жив біля потужностей “Наша Ряба”. Наскільки я знаю, на Волині ще немає прикладу успішної експлуатації промислової біогазової установки. Якщо ні, то хай Мартиняк мене поправить.
Н.Камишникова:
для Сергія Шаповала, який написав: “особливо ота дівчина, яка написала статтю”. Я рада, що так молодо виглядаю на цій аватарці. Взагалі-то мені 52 роки :)). Про біогазові установки добре знаю, на птахофабриках у своєму репортерському житті бувала. І від лобістів п.Мартиняка в Нововолинську про обіцянку їх установити чула. Моїх питань до Курчака це не знімає. Приїдьте самі колись до нашого чудового міста. Погуляйте попід Кроноспаном і підприємствами п.Мартиняка. А тоді поговоримо.
Сергій (не Н-ськ):
Пане Мартиняк, аби не було різних інсінуацій, розкажіть людям, що збираєтесь будувати, і яким чином збираєтесь вирішувати екологічні питання…
Н.Камишникова:
Сергію, слово “інсинуації” чую на свою адресу, скільки пишу. Тобто багато років. Але досі я чула це виключно від владців і злодійкуватих бізнесюків. Трохи сумно, що й ви взялися грати на їхньому полі.
Які інсинуації, панове? Купу людей тоді в червні викликала зафіксувати, що робиться (впродовж РОКІВ) під парканом двох підприємств п.Мартиняка. Є відео, непостановочне, які інсинуації???
І на конкурентів цього пана в Горохівському окрузі я не працюю (це на рахунок можливих закидів).
Послід тим часом вивозять, вивозять. І відходи вивозять… Біогазових установок нема, та коли й будуть – проблеми вони не вирішують.
А проблема: 1) повна непрозорість цієї “інвестиції”, 2) відверте ігнорування інтересів громади.
Мартиняк написав, скільки заплатить у бюджет. Ридаю від розчулення. Він же не написав, скільки наміряється заробити на тому смороді! І скільки вже заробив на своїх нововолинських підприємствах, де калюжі крові і сморід просто під парканом.