Головна Новини Нововолинська Нововолинська «Свобода» вимагає накласти вето на рішення про продаж землі ПП «Західна...

Нововолинська «Свобода» вимагає накласти вето на рішення про продаж землі ПП «Західна аграрна компанія»

90
0

 

 Фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Нововолинській міській раді оприлюднила заяву щодо незаконного продажу земельної ділянки міською радою приватному підприємству «Західна аграрна компанія». У ній вона вимагає від міського голови Віктора Сапожнікова накласти вето на таке рішення.

 Під час чергової сесії Нововолинської міської ради 6 вересня 2012 року більшістю голосів обранці міської громади вирішили продати приватному підприємству «Західна аграрна компанія», що входить до агропромислової групи «Пан Курчак», 4,5 га землі за ціною 12,55 гривні за квадратний метр.

 Депутати від ВО «Свобода» за таке рішення не голосували, оскільки ринкова вартість цієї землі – близько 50 гривень за квадратний метр. Неважко підрахувати, яку суму втратила в результаті такої оборудки територіальна громада міста Нововолинська.

 На думку ВО «Свобода», така сумнівна та однозначно збиткова для міста оборудка стала можливою тому, що за ПП «Західна аграрна компанія», яка захотіла придбати цю земельну ділянку, стоїть місцевий олігарх, якого активно підтримує теперішня влада, кандидат у народні депутати України по Горохівському мажоритарному виборчому округу №20 Сергій Мартиняк.

 ВО «Свобода» вважає, що невід’ємною частиною процедури продажу цієї земельної ділянки мала би бути розробка містобудівної документації. Згідно з чинним законодавством, її затвердження неможливе без попереднього громадського обговорення. Відтак, міська влада повинна була провести з цього питання громадські слухання, щоб забезпечити громаді широкий доступ до інформації та вплив на прийняття рішення міською радою. Проте громадські слухання щодо продажу міської землі не проводилися, що, на наш погляд, є грубим порушенням процедури продажу.

 Ми, депутати з фракції ВО «Свобода», наполягаємо на тому, що міська влада не може допустити порушення законодавства, яке позбавляє мешканців Нововолинська права контролювати та впливати на рішення місцевої влади. Недопустимо, щоб будь-які рішення з питань, які зачіпають інтереси міста та усіх його мешканців, їх дітей та внуків, вирішувалися «закулісно».

 

 Фракція ВО «Свобода» звертається до міського голови Віктора Сапожнікова з вимогою скористатися своїм правом накласти вето на таке рішення та провести його відповідно до чинного законодавства, у тому числі провівши відкриті громадські слухання з цього питання.

 

 Звертаємося також до прокурора міста Нововолинська з тим, аби він здійснив належну перевірку та взяв під особистий контроль питання дотримання всіх законних норм щодо продажу землі у Нововолинську за адресою: вул. Сокальська, 30 розміром 4,3421 га, яка продана ПП «Західна аграрна компанія».

 

 

 

 

Прес-служба Нововолинсьокої міської організації

 Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

 

 Реклама у Нововолинську