Головна Новини Нововолинська Своє крісло ближче до …

Своє крісло ближче до …

100
0

Осінні протести опозиції завершилися у понеділок виголошенням спільної заяви ВО«Батьківщина», ВО «Свобода», партії «УДАР Віталія Кличка», в якій вибори визнаються недемократичними, нечесними та непрозорими.

Опозиціонери усю відповідальність покладають на Президента Януковича, активістам дякують за підтримку біля будівлі ЦВК, а народу обіцяють прийняття цілого пакету законодавчих ініціатив.

От тільки ефект від акції, як і її мотиви для пересічного громадянина виглядають доволі дивно. Навіщо, було розпочинати публічні протести, якщо таку ж заяву можна було виголосити і без показового пікету приміщення ЦВК. Що ставили за мету лідери опозиції – досягти чесних результатів народного волевиявлення, виторгувати у влади ще декілька мажоритарних округів чи показати голодуючій Тимошенко боротьбу проти режиму Януковича?

Безперечно, Юлія Володимирівна пов’язувала свої надії на звільнення з підсумками парламентських виборів. Саме демократична більшість мала у новій Верховній Раді прийняти закони, що б дозволили вийти на волю політичним в’язням. Для колишнього українського прем’єра 28 жовтня було своєрідним часом «Ч», днем коли мав бути завданий удар по президенству Януковича. Та не так сталося і виходячи із нового складу парламенту звільнення Тимошенко відкладено ще на декілька років.

Вибори опозицією були програні, ще задовго до 28 жовтня.

Акція під ЦВК була «випусканням пару», своєрідним показовим протестом проти результатів виборів, які були прогнозовано програні у загальному підсумку. Бо фундамент поразки опозиційних сил був закладений із прийняттям закону про вибори за змішаною системою. Представники  парламентської опозиції розраховували на збільшення прохідного бар’єру, яке мало стати на заваді відтоку електорату до нових політичних сил. Проте, планка у 5 відсотків не спрацювала, бо і «Свобода» і «Удар» впевнено взяли виборчу висоту, такий «виборчий поріг» лише мобілізував прихильників цих політичних сил.

А змішана система дозволила провести до Верховної Ради, ще цілу когорту «провладних» само висуванців, які разом із «регіоналами» і утворять майбутню більшість.

От і виходить, що в даному випадку своє  крісло стало ближчим за усі високі ідеали, а Тимошенко доведеться ще почекати…  

http://soroka2010.com.ua

 Реклама у Нововолинську