Головна Новини Нововолинська Народний депутат від “Свободи” Євген Мельник наполягає на виконанні компанією “ДТЕК” зобов’язань...

Народний депутат від “Свободи” Євген Мельник наполягає на виконанні компанією “ДТЕК” зобов’язань перед шахтарями Нововолинська.

92
0

На заклик трудового колективу та незалежної профспілки луганської шахти “Червоний партизан”, керівництво якої днями заявило про скорочення близько 3-х тисяч гірників, народні депутати України від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” 11 січня пікетували центральний офіс компанії Ріната Ахметова “ДТЕК”, якій належить ця шахта. До акції протесту долучився і народний депутат України від виборчого округу №19, свободівець Євген Мельник.

 Під час акції народні депутати від ВО “Свобода” зайшли на 23-й поверх офісного центру “Парус”, де розташований офіс компанії “ДТЕК”, та провели розмову з директором із зовнішніх зв’язків компанії Олександром Толкачем. Націоналісти вимагали, щоби правові та трудові права робітників були захищені, а тиск на страйкувальників припинився.

 У ході розмови волинянин Євген Мельник повідомив, що до нього зателефонували представники незалежної профспілки гірників Нововолинська, які попросили народного депутата України засвідчити їхню солідарність із шахтарями Луганщини, котрі оголосили страйк проти масових скорочень, а також висловити їм свою підтримку.

 Євген Мельник наголосив, що проблема невиплати зарплат та потенційних масових скорочень сьогодні дуже турбує і шахтарів Нововолинська. Він зауважив, що основними споживачами продукції нововолинських шахт традиційно були теплоелектростанції “Бурштинська” та “Добротвірська”. Проте компанія “ДТЕК”, яка приватизувала ці ТЕЦ, не виконує своїх зобов’язань перед шахтарями Нововолинська, зокрема в частині закупівель волинського вугілля. Натомість компанія Ріната Ахметова стала завозити вугілля на Добротвірську та Бурштинську ТЕЦ із копалень Донбасу і навіть Росії. Тим часом продукція волинських шахт не реалізується, а залежується на складах, внаслідок чого волинські шахтарі почали недотримувати в зарплатні.

 Представники власника – компанії “ДТЕК” – не знайшлися, що сказати у відповідь, заперечувати проти аргументів свободівця вони не стали. Тоді Євген Мельник попередив керівництво “ДТЕК”: якщо власники Добротвірської та Бурштинської ТЕЦ не переглянуть підходи до справи і не віднайдуть можливостей закупівлі вугілля з нововолинських шахт, то у волинських шахтарів не залишатиметься іншого вибору, як перекрити поставку вугілля на західноукраїнські ТЕЦ зі східного напрямку.

          Прес-служба Волинської обласної організації ВО “Свобода”

 Реклама у Нововолинську