Головна Кримінал В освітній галузі Нововолинська порушують права дітей

В освітній галузі Нововолинська порушують права дітей

100
0

У нововолинській школі дитині не дали підручників, бо батьки грошей не принесли – інформує «Волинська правда».

Прокуратурою міста Нововолинська проведено перевірку додержання прав дітей на безкоштовне здобуття освіти, – повідомляють у прес-службі прокуратури Волинської області.

Встановлено, що у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста не завжди дотримується принцип доступності та безоплатності дошкільної та повної загальної середньої освіти.

Так, адміністрацією та педколективом однієї із загальноосвітніх шкіл міста було створено передумови для обов’язкового внесення батьками учнів школи визначеної суми коштів на потреби навчального закладу під виглядом благодійних внесків, а також коштів на інші цілі, не передбачені чинним законодавством. Фактично мало місце завуальоване вимагання плати за навчання.

Перевіркою, проведеною за зверненням багатодітної матері з приводу незаконних дій педагогічних працівників школи, встановлено, що окремими педагогами неодноразово під час здійснення навчально-виховного процесу її дітям та іншим учням класу пред’являлась вимога щодо необхідності сплати батьками благодійних внесків для потреб класу. Окрім того, дитині невчасно видали підручники через несплату батьками коштів на потреби школи.

Прокурорська перевірка у одному із дошкільних закладів Нововолинська засвідчила наявність фактів прямих вимог оплати за навчання, які підкріплені угодами, укладеними з батьками. Згідно цих угод батьки зобов`язані брати участь у покращенні організації роботи ДНЗ, виховного процесу, зміцнення матеріальної бази щомісячними внесками в касу у сумі 20 грн.

Наявність у комунальному дошкільному навчальному закладі таких угод залишилась поза увагою управління освіти виконавчого комітету міської ради.

Перевіркою встановлено також, що деякі педагогічні працівники беруть активну участь у діяльності з незаконним обігом коштів благодійної допомоги, залучаються до розпорядження коштами, які надходять від батьків учнів чи вихованців навчальних закладів міста у якості благодійної допомоги.

На усунення виявлених порушень прокуратурою міста внесено подання міському голові Нововолинська. За результатами його розгляду чотирьох педагогічних працівників (серед них – завідуюча ДНЗ) притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 Реклама у Нововолинську