Головна Новини Нововолинська Крайня хата

Крайня хата

100
0

Коли дивитись на магазин «корова» (по-народному), що по вул. Кобзаря, із боку «Укртелекому» то справа від вілли міського голови, яку він орендує у племінника, ще не так і давно можна було побачити фінський будинок. За поштовою адресою вул. Кобзаря, 30. (див. фото мапи)

Тепер вже можете не дивитись, його нема. Як нема? – запитаєте здивовано. А так нема, знесли. Я теж був, не повірив. Проте, факти річ уперта – нема, і по всіх справах. Господар (не називатиму прізвища із етичних міркувань), помер. Дружина, приїхавши зі Львівщини, хату продала перекупникам, кажуть дешево.

Потім, у них хтось перекупив її знову, і… зніс. (див. фото) Ну, чого там, у наші капіталістичні часи, все може бути та й всі права на це, гарантуються законом. Тепер на місці будинку хлівчик чи літня кухонька і декілька куп беушної цегли. За шикарним парканом – помешкання міського голови. Ні-ні, ну що ви?! Як можна? Я і гадки не мав пов’язувати знесення хати із котеджем по-сусідству, у якому мешкає голова. Хоча й знаю, що людина він публічна, жне де не сіяв, розбещена владою і, схоже, зі злою пам’яттю. Та й сусіди, яких я розпитував проводячи журналістське розслідування, начисто відкидають якийсь інтерес Віктора Сапожнікова до розширення орендованих володінь. Навіщо воно йому? Пожив, та й з’їхав на вул. Сірка, де прописаний – вілла ж не його. Свята простота!

Проте, ось так, запросто нічого не буває. Тим більше, у Нововолинську. Згадайте, хоча б, нещодавні зачистки міста «Беркутом» чи очолення міськими та високими вугільними функціонерами акцій спротиву закриттю нововолинських копалень, сам процес якого, вони цілком і повністю контролюють… Або гігантські суми бюджетних коштів на другорядні, надумані владою проекти, які вдалося зупинити завдяки зусиллям депутатської групи «Спільна думка».

Щось мені підказує: ця історія ще буде мати продовження. Цілком імовірно, що прокинувшись одного чудового ранку ми не побачимо ні самої «корови», на прибудинкової території біля неї, які нещодавно хтось хотів дорого продати. А чи продав – невідомо. На її місці, можливо, буде оранжерея, басейн із підігрітою водою чи зимовий сад – мало що западе у голови розбещеним багатіям?

Анатоль Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. НововолинськРеклама у Нововолинську