Головна Новини Нововолинська А вас ніколи не надурювали продавці?

А вас ніколи не надурювали продавці?

102
0

На ринку біля стадіону «Шахтар». Мене частенько. Останній раз, днями, на ковбасі. На 200 гр. цього продукту продавець Світлана умудрилася недоважити… 60 грамів. І явище це постійне.

Позавчора, до контейнера, де продавцем К. підійшла жіночка і попросила переважити огірки та зелену цибулю. Яке ж було її здивування, коли виявилось, що та ж таки Світлана обдурила бідолаху майже на 10 гривень. Продавчиня-надурювачка всіляко викручувалась, звинувачувала у скоєному китайську електронну вагу, робила спроби замість десяти зажилених гривень, віддати сім… І так далі. Проте, вибачень потерпіла від крадійки так і не почула.

Будучи постійним покупцем, я надивився всякого. І можу впевнено сказати, що ринок той, таки потрібен місту. Проте, обдурювання покупців стало там нормою і почало набирати масового характеру.

Нещодавно, у однієї зі бізнесменок, на електронній вазі зауважив товстий кусок засмальцьованого картону на який та клала зважуваний товар, вагою так десь грамів на 40. На моє запитання, а що ж це, мовляв, у неї на вагах за шматок бляхи лежить, та почервонівши швиденько змахнула його і відповіла, що таким чином захищає свій дорогий ваговий пристрій від механічних пошкоджень. Після того, кожний раз коли я підходив, намагалася непомітно прибрати зайвий «вантаж».

Що виходить? Довірливий покупець платить двічі: перший раз за товар, на який вже нараховані накладні витрати – торгова і транспортна націнки, зарплата продавцю та вантажнику, податки і збори. І другий – мито, у вигляді обважування із метою збільшення заробітної плати торговому працівнику, яку можливо, не доплачує (або й зовсім не платить), господар контейнера.

Справа ця, складна. Проте, при виконавчому комітеті Нововолинської міськради існує торговий відділ, який і повинен розкермовувати ось такі важкі та дещо простіші ситуації. Штатних працівників якого, я вже давно на ринку не бачив. Та й корупції, ну, що ви, хіба можна!, як казав мер на звітуванні, у міськраді, не існує. Очолює відділ публічна особа – Гнатина Євгенія Аркадіївна. Ходить вона через дорогу на ринок – від міськради до стадіону чи ні, брехати не буду, бо не знаю. Контрольної ваги, як це передбачено правилами надурювання покупців, перепрошую бізнесу, ніде не зауважував. Оголошень зі номерами телефонів і прізвищами їхньої величності, працівників торгового відділу при виконкомі НВ МР, для виклику у разі виникнення описаних вище нештатних ситуацій на дикому, і ще раз пробачте, напівдикому, очевидно, ринку не бачив. Як і давно вже, схоже, не ступала там нога керівниці торгового відділу.

До речі. А вона ще працює? А сам відділ не скоротили? Обізвіться. Не підставляйте міського голову. А то потім йому знову, у випадку перевірки зі прокуратури доведеться казати: «А я нічого не знав! Це за моєю спиною все робилося. Дякую працівникам міськпрокуратури, що розплющили мені очі.» Що у Нововолинську, вже стало крилатою фразою, як і висловлювання героїв із трагікомедії «Діамантова рука» чи «За двома зайцями». Я вам так скажу, панове владці. Або самі йдіть туди та робіть контрольні закупки та розрулюйте неподобства із обважуваннями і надурюваннями громадян міста – ваших виборців на ринку біля стадіону «Шахтар», або взагалі йдіть. Самі знаєте куди.

Анатолій Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськ.

 Реклама у Нововолинську