Головна Новини Нововолинська Нововолинська чиновниця за рахунок своєї посади вирішила збудувати кар’єру ще й своїй...

Нововолинська чиновниця за рахунок своєї посади вирішила збудувати кар’єру ще й своїй доньці-адвокату.

102
0

Очільниця служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради використовувала свої службові повноваження з метою одержання неправомірної вигоди для своєї доньки-адвоката. Таким чином Нововолинський міський суд виніс постанову, тож жінку було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-2 КУпАП., – інформує «Під прицілом».

Згідно з постановою суду волинянка притягнута до адміністративної відповідальності за те, що перебуваючи на посаді начальника служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради, будучи відповідно посадовою особою органу місцевого самоврядування з присвоїним 9 рангом 5 категорії, використовувала свої службові зв’язки для налагодження адвокатської діяльності своєї доньки. Варто зауважити, що не перший рік цю посаду обіймає Людмила Зектер, яку місцева влада періодично відзначає за хорошу роботу.

Що ж до суті порушення, то чиновниця, на одному з засідань комісії з питань захисту прав дитини після розгляду заяви місцевої жительки про надання висновку щодо доцільності позбавлення батьківських прав її дочки відносно її трьох малолітніх дітей, організувала жінці зустріч зі своєю донькою, яка працює адвокатом. За домовленістю вона за винагороду у розмірі 1500 грн. зобов’язувалася підготувати матеріали позову про позбавлення дочки заявниці батьківських прав, однак угоди з клієнтом, як адвокат вона не уклала. На наступний день зустрівшись біля приміщення Нововолинського МВ УМВС України у Волинській області адвокатша отримала від клієнтки 50 грн, як частину винагороди за свої послуги.

Крім того звинувачена незаконно нав’язувала послуги своєї доньки-адвоката і іншим особам, які звертались в службу у справах дітей, а саме мова йшла про позбавлення батьківських прав та зняття з реєстрації дітей.

Отож, за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-2КУпАП, суд наклав на Людмилу Зектер штраф у розмірі 900 грн.

Однак, жінка не погодилась з таким рішенням суду і подала апеляційну скаргу. У ній жінка вказує, що судом допущено невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права. Таким чином, Людмила Зектер просила постанову суду першої інстанції скасувати та закрити провадження у справі за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-2 КУпАП.

У запереченні на апеляцію, прокурор, що брав участь у розгляді справи в суді першої інстанції заявив, що вважає, що доводи викладені в апеляційній скарзі є безпідставними.

Однак, суд встановив відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206 -VI від 07.04.2011 рокуч.1 ст.6, особам, зазначеним у п.п.1-3 ч.1 ст.4, забороняється використовувати свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв’язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб. Щоправда служителі Феміди зазначили, що не взято до уваги судом першої інстанції і положення Сімейного кодексу України, зокрема ст.165, у відповідності з якою право звернення до суду надається органу опіки і піклування, а не службі у справах дітей, а також рішення Кабінету Міністрів України в цій частині, щодо особливостей повноважень відповідного органу з правом підготовки відповідних матеріалів і звернення до суду.

Поза увагою суду залишилось питання, щодо незаконного сприяння дочці у здійсненні нею адвокатської діяльності, зважаючи на те, що остання будучи адвокатом уповноважена на законних підставах надавати правову допомогу громадянам виходячи з контексту вказаного правопорушення. При цьому не з’ясовувались питання отримання останньою відповідної вигоди. Мовляв в матеріалах справи також відсутні докази щодо наявності у підсудної корисливого мотиву на одержання неправомірної вигоди для себе чи її дочки від інших осіб. Таким чином, обґрунтованими є доводи наведені в апеляції, у відповідності до якої підстави для притягнення жінки до відповідальності за ст.172-2 ч.1 КУпАП відсутні.

З врахуванням з’ясованих обставин, суд постановив апеляційну скаргу – задовольнити, постанову Нововолинського міського суду від 20 лютого 2013 року – скасувати, а провадження у справі закрити на підставі ч. 1 п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-2 КУпАП.

Відтак, у діяннях начальника служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради Людмили Зектер представники Феміди не побачили ніяких ознак злочину. Тож жінка вочевидь і далі продовжить будувати доньці кар’єру за рахунок своїх посадових з’язків.

Джерело http://p-p.com.ua/articles/31904/?

 Реклама у Нововолинську