Головна Влада У Нововолинську наживаються на дитячому харчуванні.

У Нововолинську наживаються на дитячому харчуванні.

92
0

Перевірки додержання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області законодавства у цій сфері, проведені органами прокуратури області із залученням спеціалістів контролюючих органів, виявили наявність в області порушень прав дітей. Повідомили у прокуратурі Волинської області. 

Органами прокуратури області встановлено випадки, коли чиновники відділів освіти дозволяли купувати за бюджетні кошти продукти у декілька разів дорожчі від ринкової ціни. 

Так, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт службової недбалості службових осіб управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради, які склали розрахунок потреб  у послугах з організації харчування дітей у закладах освіти міста на рік за цінами, які подекуди перевищували середньо-ринкову вартість гарячого харчування та готової продукції (овочів та фруктів) у 5 разів.

Цими діями службовців управління місцевому бюджету завдано збитків на суму 75,5 тис. грн. Триває досудове розслідування. 

Непоодинокими є випадки ухвалення органами місцевого самоврядування незаконних рішень про встановлення вартості харчування у дошкільних навчальних закладах.

Деякі сільські ради Локачинського району встановили батьківську плату за харчування дітей, розмір якої перевищував встановлений законодавством для сільської місцевості.  У трьох сільрадах Турійщини не надавалась 50-відсоткова знижка в оплаті за харчування для дітей з багатодітних сімей. Не було звільнено від сплати за харчування також дітей з малозабезпечених сімей, чим грубо порушувалися їхні соціальні права. 

На усунення цих порушень органами прокуратури внесені подання. Усі рішення приведені у відповідність до чинного законодавства, права дітей поновлені. 

У ході проведення перевірок виявлено й інші порушення, що стосуються організації харчування дітей у навчальних закладах. 

Так, прокурором Луцького району із залученням спеціалістів Держсанепідслужби при перевірці у одній із загальноосвітніх шкіл району виявлено випадки реалізації дітям продукції, термін придатності якої минув. 

Любомльським міжрайонним прокурором встановлені випадки використання у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів продуктів харчування за відсутності документів, що підтверджували б їх якість та безпеку.

Внаслідок організації своєчасних перевірок та ініціювання питання про відібрання зразків продукції харчування для дослідження вилучені небезпечні для дітей продукти в одній із шкіл Турійського району.

Однією з причин такої ситуації є бездіяльність органів контролю, зокрема Держсанепідслужби,  у сфері забезпечення державного контролю за додержанням санітарних норм при виготовленні, зберіганні та реалізації продуктів дитячого харчування. 

Загалом за результатами проведених перевірок додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей на безпечну для їхнього життя і здоров`я продукцію цьогоріч році органами прокуратури області розпочато 2 кримінальних провадження, внесено  39  подань, до дисциплінарної відповідальності наразі притягнуто 31 посадову особу, в тому числі 2 осіб органів контролю, скасовано 8 незаконних актів органів місцевого самоврядування.

Джерело – http://www.pravda.lutsk.ua Реклама у Нововолинську