Головна ЗМІ Попри обіцянки влади, шахтарі Нововолинська – вже сім місяців без зарплати!

Попри обіцянки влади, шахтарі Нововолинська – вже сім місяців без зарплати!

92
0

На запрошення керівника первинної профспілкової організації ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Павла Процюка 26 червня 2013 року я спільно з помічником народного депутата України Євгена Мельника Володимиром Мигасом та депутатом Нововолинської міської ради від ВО «Свобода» Олексієм Гольчуком відвідали це багатостраждальне підприємство.

Вивчаючи ситуацію, яка склалась із заборгованістю з виплати заробітної плати на ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська», ми зустрілися з її директором Петром Солопом та зневіреним від постійних обіцянок колективом підприємства.

У колективі вважають, що влада їх обдурила, адже, як повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, в Україні на жодному вугледобувному підприємстві заборгованості по заробітній платі немає. Напевно, в міністра її дійсно немає, але на шахті №10 «Нововолинська» вона є і перевищила 15 мільйонів гривень.

Також директор шахти повідомив, що ДП «Дирекція по будівництву об`єктів» (замовник) та Генеральний підрядник ВАТ «Західвуглебуд», що в місті Червонограді Львівської області, отримали три мільйони гривень на погашення заборгованості із зарплатні. На жаль, керівники цих підприємств Віктор Дук та Олег Мандрик чомусь забули про шахтарів ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» і погасили заборгованість тільки на своїх підприємствах, а волинським шахтарям знову залишились обіцянки та побажання триматися мужньо, мовляв, колись виплатимо…

Люди обурені таким несправедливим підходом до вирішення питання ліквідації заборгованості та вимагають у панів Дука і Мандрика пояснень. Прикро, але з Червонограда до людей ніхто не приїхав і навіть не збирався приїжджати. Шахтарі запитують: навіщо нововолинській шахті такі замовники і генпідрядники, які так непрозоро розподіляють кошти?

«Ситуація на шахті – критична. Існуюча заборгованість по зарплатні тягнеться з грудня 2012 року. Наслідком невиплати заробітних плат є соціальна напруга в колективі, адже ми не в змозі своєчасно оплачувати комунальні послуги та не мають можливості забезпечувати добробут своїх родин.

У людей – сім’ї, а зарплату їм не виплачують більше півроку! Нехай би міністри, «губернатори» та наші горе-менеджери з Червонограда пожили в таких умовах! Ми вже настільки зневірені, що готові до будь-яких дій – страйкувати, пікетувати, перекривати трасу, бо такого геноциду моя сім`я і я вже не витримаємо», – скаржаться працівники шахти №10.

Нинішня влада занапастила державну вуглевидобувну галузь остаточно. Натомість, як стверджують шахтарі, на сході України процвітають нелегальні копанки, які активно підтримуються «донецькими». Адже це добрий шмат грошей, які проходять повз бюджет і осідають у кишенях «Сім’ї». Хіба в них болить голова за те, чи отримав зарплату «роз», «прохідник», «підривник», «вешетовець», «прачка»? Їм плювати на чорноробочих, на яких вони наживаються…

З огляду на почуте й побачене, як депутат Нововолинської міської ради, я звертаюся до міського голови Віктора Сапожнікова з вимогою:

1.       Негайно скликати позачергову сесію міської ради щодо вирішення питання по заборгованості із виплати заробітної плати.

2.       Запросити на сесію директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Петра Солопа, аби той виступив з інформацією щодо заборгованості по заробітній платі, яка склалася.

3.       Запросити на сесію керівника первинної профспілкової організації ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Павла Процюка, який представлятиме думку рядових шахтарів та озвучить їх вимоги.

Володимир ВЛАСЮК,

депутат Нововолинської міської ради від ВО «Свобода»

За матеріалами газети “Наше місто”

 Реклама у Нововолинську