Головна Новини Нововолинська Нововолинська ОДПІ нагадує юридичним особам «спрощенцям» про своєчасне подання декларації за три...

Нововолинська ОДПІ нагадує юридичним особам «спрощенцям» про своєчасне подання декларації за три квартали 2013 року!

90
0

Традиційно, у першій декаді листопада завершується кампанія декларування доходів отриманих за три квартали поточного року юридичними особами, що обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. З метою якісного виконання платниками податків цієї категорії обов’язків перед державою, Нововолинська ОДПІ звертає увагу на окремі правові аспекти діяльності юридичних осіб «спрощенців».

В порядку та на умовах регламентованих ПКУ, юридичні особи – платники єдиного податку здійснюють декларування доходів отриманих від провадження діяльності. Платниками четвертої та шостої груп єдиного податку, до числа яких відносяться юридичні особи, визначення доходу здійснюється на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пункту 44.2 статті 44 ПКУ.

Критерії «спрощенців» та ставки податку для юридичних осіб :
4 група – середньооблікова кількість працівників – не більше 50 осіб, обсяг доходу не повинен перевищувати 5 000 000 грн.; ставки податку – 3% від доходу для платників ПДВ; 5% від доходу для неплатників ПДВ;
6 група- середньооблікова кількість працівників – без обмежень; обсяг доходу не повинен перевищувати 20 000 000 грн., ставки податку – 5% від доходу для неплатників ПДВ; 7% від доходу для неплатників ПДВ.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої та шостої груп є календарний квартал. Згідно п. 296.3 ПКУ юридичні особи «спрощенці» подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку з урахуванням п. 49.20 ст. 49 ПКУ. Таким чином, термін подання декларації – до 11.11.2013р. включно.

Платники єдиного податку – юридичні особи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Отже, останній день сплати єдиного податку – 19.11.2013р.

Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пунктів 296.5 і 296.6 статті 296 ПКУ. На теперішній час діюча форма декларації платника єдиного податку – юридичної особи затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2011 за № 1688 у редакції наказу Мінфіну України від 07 листопада 2012 року № 1159.

Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків), – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Вчинення платником податку протягом року аналогічного порушення, до якого було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. Більш детальну інформацію стосовно перебування юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності можна отримати у центрі обслуговування платників податків Нововолинської ОДПІ або за телефонами (03344) 3-11-37, (03344) 3-30-72.

Одночасно актуальна інформація за даною тематикою доступна у мережі Інтернет на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України у вкладці «Податки, збори, платежі».Реклама у Нововолинську