Головна Новини Нововолинська Суд визнав протиправними дії та рішення депутатів Іваничівської районної ради на Волині

Суд визнав протиправними дії та рішення депутатів Іваничівської районної ради на Волині

112
0

Волинський обласний адміністративний суд визнав протиправними дії Іваничівської районної ради та голови районної ради щодо винесення на розгляд сесії ради 28 січня 2014 року, включення в порядок денний, обговорення та прийняття рішення про утворення Іваничівської Народної Ради, загону народної самооборони Народної ради та рішень з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні й відкликання повноважень Іваничівської районної ради, які делеговані Іваничівській районній державній адміністрації.

Ухвалюючи рішення, яке передбачало створення нелегітимного органу самоврядування, районна рада діяла всупереч норм Конституції України та Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Намагаючись створити громадське об’єднання для участі в охороні громадського порядку, депутати, окрім того, порушили порядок створення такого об’єднання, встановлений Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Надаючи оцінку діяльності центральних органів влади, вирішуючи питання про відповідність Конституції України законів та інших правових актів Верховної Ради України, звертаючись до міжнародних організацій, депутати районної ради вийшли за межі повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та порушили вимоги Європейської хартії місцевого самоврядування.

В забезпечення позову прокуратури судом було заборонено голові Іваничівської районної ради підписувати вказане рішення та оприлюднювати його.

Усього у 2014 році на протиправні дії і рішення місцевих рад органами прокуратури Волині подано чотири позови. З них три задоволено, один перебуває на розгляді.

Прес-служба прокуратури області.Реклама у Нововолинську