Головна Новини Нововолинська Євромайдан: фоторепортаж

Євромайдан: фоторепортаж

110
0

Цього разу знімальна група «НВІПу» провела в Києві 2 дні. Сьогодні ми розкажемо про настрої у столиці й наше бачення «статусу кво» по різні сторони барикади.

На барикадах

На Грушевського – цілих дві (!) барикади, що впоперек перетинають вулицю. Декілька десятків «самооборони», ще десяток – зіваки, котрі прийшли пофотографуватися на фоні згарища. До фронтової барикади впускають лише медиків та журналістів. Бойовий дух підтримують патріотичними піснями. Новоспечений хіт барикад – «Горіла бочка».


«Я – милицейская жена, я полюбила милиционера», – такими «хітами» піднімають бойовий дух солдатів ВВ та «Беркуту».


Правоохоронці в оточенні урядового кварталу стоять на посту, рубають дрова, гріються, відпочивають. Із журналістами спілкуються неохоче, в оточення не пускають. «Звертайтеся у прес-службу МВС, нехай вам видають перепустку і вожатого, – говорять після перевірки посвідчення. – В нас тут не шаражкіна кантора».


За мир у всьому світі

Майже все Маріїнський парк окупували активісти «Антимайдану». Все огороджено турнікетами, по периметру – бійці внутрішніх військ МВС. Нас пустили після того, як у прес-центрі перевірили контент нашого видання, ще й екскурсовода видали.


На території ми побачили багато пустих наметів, декілька десятків людей і партійні знамена «регіоналів». Схоже, на вихідних тут не мітингують. На прохання поспілкуватися нам відповідали, що активісти або дуже втомлені, або відпочивають після нічної варти. Коли наш екскурсовод сказала, що одного разу на мітинг у Маріїнському зібралося 40 тисяч люду, наші вуха не витримали ))


На Майдані

На центральному майдані столиці все спокійно, якщо не рахувати декількох інцидентів: у суботу близько тисячі активістів хотіли спробувати розібрати барикади на Хрещатику, проте коли їм назустріч вийшла «самооборона», повтікали в різні боки. Залишилися лише кілька агітаторів, які ще довго на камеру доводили, що їм, киянам, набрид «бардак у центрі міста».


Наметове містечко

Уночі в наметовому містечку щось не поділили ветеран-афганець і козак зі сотні самооборони, результат – рана на шиї в «афганця».

Ми ночували у «волинському» наметі, з нами – шахтар з Луганська. «І що, дійсно у вас підтримують Януковича?» – питаємо. «Та хто підтримує це бидло? Луганськ, Донецьк – всі невдоволені, але бідні, тому й бояться», – відказує.

В Українському домі, спілкуючись із волонтерами на кухні, почули таку історію. Комендантка кухні, яка приходить раз на день «проконтролювати» роботу волонтерів, принесла коробку й попросила дівчат не її чіпати. ТІ ж, коли наводили лад на кухні, заглянули всередину й отетеріли: сир «Рокфор», круасани… Без вагань використали «добро» для приготування їжі. Коли ж прийшла комендантка й дізналася про «дерибан» її коробки, ледь не озвіріла: вилила каву на бутерброди, побила телефон… Пояснила: мені, мовляв, хлопці допомагають, от я їм і приберегла, а ви – сякі-такі… Словом, звичайнісінька корупція, з якою бореться увесь Майдан.

Ювілейне віче

На десятому віче опозиція знову не поділилися своїми планами, лунало багато загальних фраз і закликів. Примітно, що не дали слова «Правому секторові».


Під час віче активісти флешмобом із парасольками підтримали російський опозиційний канал «Дождь».


Олександр ТопорівськийРеклама у Нововолинську