Головна Новини Нововолинська Роз’яснення політичної ситуації в Нововолинську

Роз’яснення політичної ситуації в Нововолинську

90
0

Багато подій відбулося за останні 3 місяці в Україні, багато подій відбулося і в Нововолинську. Усе змішалося, чорне стало білим, люди заплуталися і не розуміють, що відбувається. Втомився розповідати одне й те ж по  телефону знайомим, які просять пояснити ситуацію, то ж вирішив написати статтю, яка, думаю, багатьом буде корисною.

Почну здалеку. Останні кілька років у Нововолинську йде протистояння між умовно двома політичними таборами:

1. Міський голова Віктор Сапожніков та його заступники (один – регіонал, два – бютівці), партія “Батьківщина” та останнім часом також партія “Свобода”. У них більшість у міськраді, яка дозволяє їм приймати всі вигідні їм рішення.

2. Депутатська група “Спільна думка”, у яку входить 15 депутатів: Бадзюнь В.М., Бадзюнь Б.М., Бадзюнь О.В., Бутинець В.С. (Партія Регіонів), Буторін О.О., Влодарчик Р.І., Єлева Ю.В., Жила Л.А., Карпус Б.С., Нагорний А.Є. (Партія Регіонів), Самков А.В. (Партія Регіонів), Сиротюк Ю.І. (Партія Регіонів), Суднік Е.А. (Партія Регіонів), Трофимович І.М. (Партія Регіонів), Чабан А.В. (Партія Регіонів). Також до близьких друзів “СД” відноситься депутат Волинської облради Недищук Є.М.

Як бачимо, сюди входить 7 депутатів від Партії Регіонів. Першим із даної партії вийшов Сиротюк Ю.І. (він також допомагав фінансово Майдану, тому назвати його “регіоналом” у мене язик не повертається), всі решта членів даної бандитської та антинародної партії чекали до останнього і, не дивлячись на численні заклики і людей, і депутатів, і Народної Ради, не виходили звідти. І тільки кілька днів тому під покровом ночі прийшли на площу міста й оголосили про вихід із Партії Регіонів (“Чому не 1 грудня?” – кричали люди у відповідь. “Шо за базар?” – відповів їм Буторін, дивіться відео дійства). Чому цього не зробити в білий день, коли на площі багато людей? До речі, напередодні цієї заяви невідомі підпалили будинок Самкова, можливо, саме побоювання того, що скоро почнуть горіти будинки всіх інших членів ПР і стало причиною масового виходу?..

Ці два “табори” останні кілька років ведуть закляту війну за владу в місті. І в одних, і в інших є власні засобі масової інформації: газети, інтернет-сайти, телебачення, використовуючи які, вони активно поливають брудом опонентів та вихваляють свої досягнення.

І тут зненацька цю внутрішню війну перериває Революція Гідності, яка починається у листопаді в Києві. Під час якої і представники СД і представники мера цій революції допомагають – їздять у Київ, збирають кошти тощо. Але, незважаючи на революційний час та вкрай важливе примирення всередині, місцева війна продовжується. Представники СД з самого початку починають ігнорувати все, що роблять депутати від “Батьківщини”: не приходять на нововолинський Майдан, критикують його, звинувачують у якихось фінансових махінаціях, піарі тощо. І це в час, коли потрібно об’єднуватися! І чим довше тривала революція, тим більше критики лилося зі сторони СД у сторону нововолинського Майдану, Народної Ради, партії “Батьківщина” та всіх інших активістів, які допомагали Революції. В кінці почало доходити взагалі до абсурду, коли прихильники СД почали  заявляти, що жодна партія не допомогла революції, вони просто стоять на площі і нічого не роблять, всю революцію зробили вони! Хоча саме партії, такі як “Удар” та “Батьківщина” зробили для революції дуже багато – з листопада вони збирають кошти та допомогу на Євромайдан, відправляють людей на Київ, регулярно, кожного дня о 15:00 Микола Киричик проводить нововолинський Майдан у центрі, їздили на Форум Євромайданів у Києві тощо. Але для представників “СД” це нічого не значить, для них, я так розумію, основне завдання – це облити брудом інших та використати революцію у своїх інтересах..

Що відбулося вчора, 25 лютого? З Києва приїхав Олексій Буторін. (представник “СД”), на сайті депгрупи була розміщена інформація, що на площі відбудеться зустріч з героями Майдану. Правда, у їхньому штабі відбувся невеличкий збій і до мене дійшла інформація, що реальна причина збору – це спроба відставки Сапожнікова, що й відбулося. Тобто план простий: для зустрічі із  представниками Майдану зібрати максимум людей і підняти питання  відставки. Якщо у вас, хлопці, добрі наміри, то чому б не зібрати людей відкрито та не прикриватися Майданом?

Під час зустрічі виступали представники “СД”: Борис Карпус сказав вступні слова, Євгеній Недищук почав натякати, що потрібно щось змінювати в нашому місті, Олексій Буторін дуже довго розповідав про свої подвиги на Майдані, після чого повів людей на міську раду. Пару слів щодо подвигів. Є багато людей, які готові розповісти багато цікавого про “подвиги” Буторіна на Майдані, але не буду зараз про це. Скажу тільки, що, на мою думку,  справжні герої ніколи не будуть вихвалятися про свої подвиги. З  Нововолинська є хлопці, які втрьох взяли у полон полковника “Беркуту”, є хлопець, який один із десятьох залишився живим, коли вбивали на Інститутській. Чи кричать вони про це? Хтось про це взагалі чув? Висновки про реальних Героїв Майдану робіть самі…

Колона на чолі Буторіна пішла на міську раду. На відео видно, що біля мерії зібралося 100-150 людей, із яких мабуть більше половини було звичайних зівак, яким було цікаво подивитися, що буде далі, були також і представники “Батьківщини” та “Свободи”, які ці дії категорично не підтримують. Лідер нововолинського Автомайдану Андрій Цаан та представники автомайдану брати участь у даному дійстві відмовилися, партійці “УДАРу” зайняли, як на мене, дуже правильну позицію – “Ми за зміни, але аж ніяк не таким способом”. Тобто учасників, які були готові на активні дії, було небагато. Було чоловік 20 бійців, які, впевнений, не дуже розуміються у політичній ситуації у місті та нічого не чули про “СД” та хто туди входить, їм аби когось скинути, ними керував Буторін, навколо, як змії, снували представники від ПР. Ще чоловік 30 – це люди, які були проти мера, але на активні дії не наважувалися.

Таким чином, група людей у кількості 50 чоловік під “шумок” революції вирішила змінити владу в місті. А що далі? Хто буде керувати містом у цей складний час? Буторін? Хто буде захищати місто? Розпіарені загони самооборини, (про які я також багато можу розповісти, бо сам брав участь у багатьох процесах)?..

Так, мені особисто також Сапожніков не подобається! Але як може група із 50-100 чоловік вирішувати за все 50-тисячне місто? Ми або йдемо шляхом демократії та верховенства права, коли кожна людина має право голосу, або в бік анархії, де вирішує той, у кого калібр більший. Але у другому випадку може настати некерований хаос.

Вибори ж, згідно із Законом, призначаються при закінченні повноважень мера, а не “на честь” виборів президента тощо. Вибори – це не 1-2 дні, це – місяці. Тому, якщо мер не піде сам, “залишити” його доведеться як мінімум до кінця каденції. Для чого скидати мера зараз та залишити місто без управління у цей дуже непростий час, якщо можна провести вибори, на яких усе місто, а не 50 чоловік обере собі голову?

Сподіваюся, трохи роз’яснив ситуацію жителям міста. 

Володимир Стасюк, rootРеклама у Нововолинську