Головна Події Крим – за Росію? Репортаж із Севастополя

Крим – за Росію? Репортаж із Севастополя

114
0

Інформпростір

У столиці АРК сьогодні (символічно, правда?) відключили всі українські телеканали, – передає одногрупниця Христина Вилгіна, яка живе в Севастополі. Мало того, що жителі Криму у більшості своїй звикли дивитися російське телебачення, “меншість” позбавили можливості отримувати інформацію від українських ЗМІ. Росіяни краще знають, як із зібрання декількох десятків людей зробити картинку тридцятитисячного мітингу…

Люди

У більшості населення таке враження, що відразу після приєднання Криму до Росії вони потраплять до Москви: збільшаться зарплати, пенсії, усе “розцвіте”… Правда, найбільші зарплати на півострові – у російських військових та українських моряків. Ходить легенда, що , вийшовши заміж за російського військового, можна до пенсії жити – не тужити.

Скидається на те, що морське повітря потроху видмухує в людей мозок. Вони хочуть до Росії. Не розуміють, чому, – а хочуть. Ходять на всі мітинги та флеш-моби, носять російську символіку. Правда, не задумуються про те, що будь-які товари, вода, електроенергія постачаються зараз із уже ворожої їм країни… Власне, голоси на референдумі вже продаються.

В ролі біженців зараз переважно кримські татари, котрі відразу зайняли проукраїнську позицію. Вони масово покидають домівки. Що там казати: навіть із українським прапорцем по місту прогулюватися зараз небезпечно.

Силовики

Російські військові поводять себе досить агресивно. Тим часом українські солдати відчувають себе покинутими – окрім наказів не отримують ніякої підтримки. Кожного дня – нові захоплені частини, зв”язок, блокада… А от кримська міліція проти приєднання Криму до Росії: налагоджені корупційні схеми розпадуться.

Транспорт

До 18 березня до Севастополя припинено рух поїздів, на в”їздах до міста стоять блок-пости, на яких перевіряють буквально все. Камери та фотоапарати для “самооборонівців” – як червона ганчірка.

Схоже, на референдумі 16 березня Крим обере Росію…

Олександр ТопорівськийРеклама у Нововолинську