Головна Новини Нововолинська «Державне рейдерство» по-нововолинськи!

«Державне рейдерство» по-нововолинськи!

114
0

Про те, як посадовець державної установи корупційними методами фактично «віджав» майно і знищив підприємство, скориставшись гарною нагодою, нам розповів Юхим Цаан – власник ТзОВ «Будсервіс», яке, до слова, успішно працювало в нашому місті цілих 25 (!) років.

У вересні 2008 року ТзОВ «Будсервіс» ЛТД уклало кредитний договір із ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», за яким мало отримати 2 млн гривень позики. В якості застави – магазин та адміністративне приміщення фірми, яке банк оцінив у 4 мільйони. На позичені гроші будівельна фірма мала б побудувати котеджі, отримати прибуток і розрахуватися з банком.

Та не все сталося, як гадалося. Першими двома траншами банк надав фірмі всього мільйон, а далі… Як у казці: далі була криза. Банк припинив надавати кредит, будівництво зупинилося… Банк подав до суду щодо стягнення заборгованості з фірми і виграв справу. Суд не взяв до уваги висновок незалежного аудитора, згідно з яким фірма понесла більше мільйона збитків унаслідок дій того ж банку.

Із цього моменту – найцікавіше: у гру вступила «мафія державного рівня». Посадовець відділу виконавчої служби Нововолинського міськвідділу юстиції Сергій Г. склав акт опису та арешту заставного майна і (о диво!) це майно подешевшало у декілька разів – до 1,25 мільйона гривень!

Уже 28 грудня 2012 року виконавча служба через ТзОВ «ТД Еліт Сервіс» на прилюдних торгах намагалася продати нерухомість, але… не знайшлося покупців! Наступні торги «елітна» фірмочка провела 4 лютого того ж року, стартову вартість майна знизивши на 25%.

Як свідчать дані протоколу присутності на аукціоні, він був розпочатий о 12:13 год, на ньому був присутній той самий посадовець виконавчої служби Сергій Г. Проте дані, внесені в журнал судового засідання (Нововолинський міський суд, справа № 0312/3253/2012, 04.02.2012 р., суддя Ференс-Піжук О.Р.) та звукозапис судового засідання, 04.02.2012 р. з 12:00 год до 13:10 год Сергій Г. перебував на судовому засіданні.

Аукціон розпочався о 12:13 год, а судове засідання – о 12:00 год і закінчилося о 13:10 год; можна зробити висновок, що Сергій Г. фізично не міг бути присутнім на торгах. Торги, предметом яких був усього один лот, а учасником – лише одна людина (тобто була запропонована тільки одна ставка), навіть теоретично не могли тривати більше години. Висновок: або Сергій Г. перебував у двох місцях одночасно, або ж «бреше» підроблений документ.

Цікаво, що торги проводилися Волинською філією ТзОВ «ТД Еліт Сервіс» – філією приватної комерційної структури – у приміщенні відділу Державної виконавчої служби Нововолинського МУЮ без будь-якого договору та із завданням збитків державі. Це нам на камеру засвідчив сам начальник ВДВС:

6 січня 2012 року той самий посадовець виконавчої служби Сергій Г. без повідомлення про це власника на торгах реалізував автотранспорт ТзОВ «Конкурент» за ціною, нижчою вартості металобрухту. Виручені гроші невідомо з яких причин перерахував і на ті фірми, яким ТзОВ «Конкурент» нічого не було винне.

Власник ТзОВ «Будсервіс» ЛТД Юхим Цаан продовжує судову тяганину, сподіваючись на справедливість. Має надію, що на злочинні факти цього разу відреагує Генпрокуратура та Антикорупційне бюро. А тим часом суд поновив кримінальне провадження щодо дій посадовця Сергія Г. Із власних джерел нам стало відомо, що незабаром діяльність виконавчої служби перевірить Державна фінансова інспекція. Цікаво, що донедавна службовців міської прокуратури, які приходили у ВДВС із перевіркою, просто “футболили”.

Нам повідомили, що перевіркою законності дій Нововолинського ВДВС будуть займатися Генеральна прокуратура та Міністерство юстиції, про що свідчать відповідні листи голови профільного комітету ВР А. Кожем”якіна до цих установ.Реклама у Нововолинську