Головна Новини Нововолинська Принципи збереження… корупції

Принципи збереження… корупції

142
0

«Як і закон збереження енергії гласить, що вона, корупція ніколи не щезає в нікуди, і ніколи не виникає із нічого» – подумалось мені під дверима паспортного столу. Куди підтягнувся «Правий сектор», місцева «Самооборона», журналісти і постраждалі від право чи криво охоронної нововолинської системи «захисту» прав та конституційних свобод громадян. Що своїми коренями бере початки, як вбачається, від матюгального «жовтого дому» на пр. Дружби, 27… І які добряче таки розрослась і укріпилась за останні чотири роки правління «Партії регіонів» та президента В. Януковича.

Не буде лишнім сказати, що ця майстерно вибудувана система цілком і повністю влаштовувала, як і перших – правників і есбістів, так і других – місцеву владу. А також, голів «сімей», керівників незаконних злочинних боївок, більшість депутатів міськради, 5-ї колони і міського бізнес-бомоду. Котрі годуються і жирують від щедрот місцевої влади, котра монопольно володіє майном і землею, що належать місцевій територіальній громаді. І яку обдирають саме вони – начорно. За принципом: я тобі, ти мені. І навпаки.

Згадайте, хоча б, як згідно подання екс-прокурора Нововолинська О. Решетника віддали під міську прокуратуру дитячий садочок № 9, а заодно і облаштували у ньому дві затишні квартирки для прокурорських сімей. Тільки не кажіть мені, міська розжиріла і знахабніла до краю владо, що у всьому винні місцеві депутати та міський виконавчий комітет, а не ви. Бо, як завжди «нічого про те не знали». І андріїв садових із вас не вийде ніколи. Як і, навіть, микол романюків. Совість треба мати чисту, котрої у вас катма. А ще – бути патріотом, навіть не України, а громади, яка угніздила вас у крісла із корупційним підігрівом.

Я добре відаю хто формує порядок денний і питання у ньому, до вирішення, на сесіях міськради. Про те саме говориться і у «Законі України про місцеве самоврядування». Так, ось. Міського прокурора О. Решетника, який морально дозрів, щоб відкривати кримінальні справи на наших найголовніших корупціонерів та злодіїв, цинічно нагріли, використавши на, так би мовити, «добровільній» передачі будівлі ДДУ Генеральній прокуратурі. І звільнили, добре знаючи про його внутрішню еволюцію у форматі «закону, честі і гідності». (гасло української Генпрокуратури) Щоб не дай Бог це не вплинуло на їхні статки…

Це корупція найчистішого ґатунку! Я вам – майно громади, а ви мене не чіпайте у моїх слизьких і чорних справах. Чи, принаймні, робіть вигляд. І відмазуйтесь відписками від всяких там бідзюр із ковальчуками. Таким чином все залишилось, як і було. Ба, навіть гірше! Бо таких нахабних відписок, про які я вже почав забувати, і котрі почали надходити мені останнім часом від начальника міліції Я. Соломонюка та во прокурора міста Ю. Сєчки, не було і у часи «сліпчукізму» – за царствування О. Сліпчука.

Ніби й не лунали автоматні черги на Майдані, не відлинула у блакитну височінь Небесна Сотня. Не горіли шини на Грушевського. Не йшли голіруч на обвішаний зброєю, у спецекіпіруванні до самих вух «Беркут», прикриті фанерою молоді хлопці – совість української нації. Невже, це вже забулось? Як і публічні заяви міських керівників прокуратури, міліції, суду, СБУ. Що мовляв, ми з вами! Зі своїм народом, із котрого вийшли. І будемо йому вірні, ніби незаймана наречена солдату-строковику. І ми захищатимемо його завжди. Як урочисто, його величності українському народу присягнули були, колись.

Короткою виявилась пам’ять. Переляк пройшов. Корупція і неправомірна вигода залишились. То чи готові вони, керівники-правоохоронці, вирвати із себе метастази корупційних звичок? Навряд чи. Особисто я, дивлячись у їхні очі та на публічні старання переконати у чомусь громадськість, що виявлялись у, очевидно, відвертій та привселюдній брехні й вивертах біля прокуратури, міліції та паспортного, у це не вірю. Чи здатні вони сказати людям правду? І діяти згідно Конституції Держави, яку так довго дурили своїм беззаконням. Не вірю і все! Як і більшість мешканців міста.

Хотів би помилитись, проте мені видається, що занадто вже далеко зайшли наші наймити у покриванні корумпованості один одного. І скільки їм зарплати не дай – так і будуть до кінця, звично захищати один одного. Зачароване коло: прокуратура – міліція – СБУ – суд – місцеві клани і «сім’ї» – міська скорумпована влада – допущені до «тіла» за вірну службу (громадського майна та земель) окремі привілейовані бізнесмени та добре замаскована 5-та колона. Коло замкнулось. Ви думаєте, основні наші вороги це сепаратисти, загарбники чи (вибачте за нецензурне слово) Путін? Помиляєтесь. Це корупція. Всеохоплююча і всюдисуща. Всепроникаюча і руйнуюча все і всіх. Експортована зі Сходу, із могутньої північної країни – Росії. Колишнього нашого «старшого брата». Там ситуація в рази гірша, аніж у нас.

Проте, маємо іще страшнішого ворога – це ми самі. На моє абсолютне переконання, «королі стоянок-саун, підвалів, біг-бордів, і гральних залів», ніколи не покаються і не повернуть добровільно громаді вкраденого із допомогою задавненої місцевої влади, комунального майна. Це мають зробити правоохоронні органи. Проте, у зовсім протилежній якості та їхньому абсолютно новому кадровому наповненні. І, очевидно, й назву потрібно змінити. Щоб не свербіли руки до дармових грошей, окрім зарплат, і не виникало бажання переінакшити-перекрутити під себе та своїх мздодавців Конституцію та закони Держави.

Вихід є. Основою чи «пупом» беззаконня і тотальної корумпованості у ситуації, котра склалась у Нововолинську є очевидно, міська прокуратура. Котра знову, вперто, почала покривати посадові злочини місцевих владних осіб. Розрубайте цей «гордіїв вузол», замініть деяких суддів і все стане на свої місця – корупційне коло кругової поруки, виплекане десятиліттями потуг колишніх партфункціонерів по його створенню, буде розірване.

На провокаційне запитання задане президенту Чехії Вацлаву Гавелу у свій час, що мовляв, навіщо ви проводите люстрацію і віддаєте владу молодим, котрі нічого не вміють і не знають, той відповів: «Краще 5 років помилок, аніж 50 років саботажу». Саме так! Який домінує, схоже, посеред наших найвищих міських державних чиновників всіх рівнів. У тім числі й у правоохоронних органах. Тексти «Присяги» на вірність українському народу прокурорів, есбістів, міліціонерів, службовців місцевого самоврядування…, як нагадування про можливу справедливу кару за державну зраду, додаю.

Анатоль Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща». Журналіст газети «НВІП»реклама у Нововолинськ