Головна Соціум Наруга над державними символами України: три роки тюряги

Наруга над державними символами України: три роки тюряги

94
0

На моє глибоке переконання, саме тепер, у ці насичені подіями дні, як позитивного так негативного формату і які є логічним та прогнозованим продовженням Майдану, фактично в умовах війни із диктаторським режимом колишньої, нібито братньої, стосовно України північної держави, люди почали всерйоз задумуватись: а чи дійсно вона була нам такою впродовж століть?

Починаючи із Великої української Революції 1648-го під проводом Богдана Хмельницького та переходом під протекторат, а насправді, як вбачається під окупацію «старшого брата» внаслідок Переяславських угод у 1654 році. Яких (угод) ніхто ніколи в оригіналі не бачив. Як і Березневих статей.

Потім, були Глухівська, Коломацька та інші угоди, головною метою яких було подальше відтягування України від Європи, її закабалення та омосковлення. Чому саме омосковлення? Тому, що у Європі Росію, яка іще нею тоді не була називали «країна Моксель». А світ знав, як Московію. Імперією Російською, у яку входили безмежні простори «Великія, Малыя и Белыя Руси, Царства Грузинского, Королевства Польского, герцогства Курляндского … и прочая и прочая», вона стала тільки за Петра І.

І тільки «запозичивши», у 1723 році, цю назву у нас. Позичили, та не повернули… Як і все, зрештою. Та це вже зовсім інша тема.

Фотознімків, котрі засвідчують неповагу до українського державного символу – Прапора, нашими найвищими службовцями місцевого самоврядування, маю безліч. Особисто я вважаю, що цю неповагу можна розцінювати, як наругу над символікою суверенної української Держави. На словах вони клянуться у вірності її народу, а насправді все навпаки. За прикладами далеко ходити не треба. Тут і крива щогла біля стели із героями Небесної Сотні, і гротескний герб-тризуб у фойє Палацу культури, і дрантя на щоглах замість синьо-жовтого втілення нашої самостійності і патріотизму…

Все це не дивлячись на обов’язкове, згідно державних програм, виділення урядових коштів для цієї мети із спеціальних фондів. Тобто, саме на символіку.

Громадська організація «Україна + Польща» цілком дозріла для судових позовів проти знахабнілих до краю місцевих чиновників, щодо захисту честі, гордості та гідності суверенної Української Держави. Деякі фото, із моєї розлогої колекції…

А. Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», Нововолинськ.Реклама у Нововолинську