Головна Новини Нововолинська Мобілізація: нововолинські солдати – у нелюдських умовах

Мобілізація: нововолинські солдати – у нелюдських умовах

92
0

За останні дні до нас надійшло декілька тривожних дзвінків: інакше як «повний бардак» люди ситуацію в лавах Збройних Сил не називали…

Нагадаємо: близько 1000 чоловік із Нововолинська було мобілізовано до лав армії більш як місяць тому. Наші хлопці спочатку розмістилися на території військової частини у сусідньому Володимирі-Волинському, пізніше «переїхали» на полігон у Рівненській області. Близько двох тисяч солдат, серед яких і наші хлопці, уже на підході до Донецька.

Аби перевірити всі закиди й чутки, ми зателефонували безпосередньо до солдатів, які зараз «під Донецьком» і… вжахнулися!

– Те, що показували і писали в новинах про нас – неправда! – говорить Андрій (ім’я змінено). – Там – жодного негативу, все прекрасно… Насправді ж це не мобілізація, а знущання якесь!

Андрій розповів нам, що годують украй погано: шлунок уже котрий тиждень не може звикнути до тієї їжі. Спали – як кому щастило, декому доводилося ночувати просто на дерев’яних піддонах. Туалет (що в Рівному, що біля Донецька) – кущі. А тепер уявіть: декілька тисяч солдат – і кущі. Митися – на річку. У медпункт дозволяється звертатись, коли вже дійсно помираєш.

Тренувань ніяких немає: у Рівному в перший день видали автомати, ввечері забрали. Солдатам немає чим зайнятися: карти грають, намети один одному підпалюють, б’ються «стінка на стінку». І оковиту попивають: на Пасху в Рівному рахунок ішов на сотні літрів, приїхали на Схід – знов накупили…

Дивує те, що, з розповіді Андрія, у більш як половини солдатів відсутні бронежилети. «Зате каски у всіх є», – радіє. «Казали, за минулий місяць дадуть по дві з половиною тисячі, а видали по триста. Напевно, цього місяця буде те ж саме», – скаржиться солдат.

На запитання, коли солдати поїдуть додому, чіткої відповіді від керівництва нема. Кажуть, що, може й до осені доведеться бути.

Редакція «НВІПу» закликає колег правдиво висвітлювати інформацію про мобілізованих солдатів, які перебувають у нелюдських умовах. Просимо керівництво Збройних Сил відреагувати на неподобство й усунути недоліки, активістів – посилити громадський контроль. Усіх небайдужих переконливо просимо допомагати солдатам усім необхідним.

Олександр ТопорівськийРеклама у Нововолинську