Головна Соціум Нецензурна лайка, суд і публічні особи: питання без відповідей

Нецензурна лайка, суд і публічні особи: питання без відповідей

156
0

Очевидно, пан перший заступник міського голови Володимир Рожелюк не знав, що перший заступник голови Волинської ОДА (даруйте за каламбур), Сергій Кудрявцев приїде у Нововолинськ на нараду… рейсовим автобусом. Бо інакше на судовому засіданні де він виконував роль свідка захищаючи свого колегу, наймита громади Андрія Сторонського, не просився б свідчити першим, посилаючись на приїзд із Луцька високого начальства.

І відбувши, мабуть, до насиженого за роки місця праці на службовому автомобілі. Ну, не йти ж від суду до міськради, аж 300 метрів пішки! Що посполиті подумають? Цікаво, а ясне паньство у особах трьох заступників та й сам міський голова Віктор Сапожніков, котрі теж є «найвисокішими» нашими наймитами здали свої, придбані за гроші територіальної громади, службові авто? Тільки на одне пальне для яких було витрачено із бюджету у 2013 році, щось, ніби більше, аніж 70 000 грн. Чи вже їздять на службу громаді роверами та у міському транспорті, служачи своїм роботодавцям вдень і вночі. Зубатими алігаторами вгризаючись у плоть Конституції та винюхуючи порушення наших із вами конституційних прав?

Знаєте, якщо відверто, то мені по-людськи шкода людей, котрі лжесвідчили на користь А. М. Сторонського, публічної особи, службовця місцевого самоврядування. Який присягав на вірність міській громаді – служити і захищати. Бо лжесвідчення, та ще й в суді, прирівнюється до вбивства. За законами Божими. І карається дуже тяжко. Матюки із його уст, у громадському місці, таки були. Як і портрети В. Януковича. Один вже красується на НВІПі. Той, що у службовому кабінеті міського голови. Фото – річ вперта.

Іще одне, із 2011-го, знайшов і я. Поки промовчу. Проте, був ще один портрет диктатора, мені нібито пам’ятається. У кабінеті, що навпроти мерового. І те фото я таки відшукаю. Тільки не так просто його знайти у моєму невпорядкованому архіві, що налічує більше, аніж 50 000 світлин…

Стосовно суду, засідання якого відбулось 14. 05.2014 року то його успішно, схоже, спускають на гальмах. Такий висновок напрошується хоча б тому, що я у ньому, завдяки нашій доблесній міліції проходжу не як потерпілий від чиновницької сваволі, а як свідок. А отже, позбавлений права задавати питання моєму кривднику, його адвокату і свідкам. Хоча, мені їх задавали всі хто хотів. Та й відео на диску із іще однією порцією матюків заступника міського голови, суддя долучити до справи відмовилась.

Наступне судове засідання призначене на 19 травня, на 14:30 год. А там, через день і 21-ше – день «Ч». Коли минає термін давності адміністративного правопорушення. Фініш. Фанфари.

Стосовно написаного вище, я та В. Ковальчук – голова МО КУН у той самий судний день, ходили до нашого нового міського прокурора. Щоби призначив на наступне судове засідання котрогось зі своїх помічників. Та більше всього, цього не станеться, якщо судити по висловах новопризначенця – іще одного наймита міста. Який теж був прикликаний із обласного центру служити та захищати громаду і мене від чиїхось злочинних посягань. Тому, що згідно законодавства України, маю на це повне право. В т.ч. і від сваволі та гноблення, принижень людської гідності і брудних, як вбачається, язиків чиновників місцевого врядування.

Ось так, слово за словом і пан прокурор О. Шпота у службовому кабінеті договорився, що мовляв, конфронтувати і вступати у суперечки із місцевим найвищим начальством він не збирається. Хоча, А. Сторонський проходить у суді не як заступник міського голови, (службова особа) а як фізична. А суд, вочевидь, цього до уваги брати не збирається.

І ми скажемо так, Олександре Володимировичу: «Не із того ви почали своє сходження на прокурорський олімп Нововолинська!» Нас не цікавить ані ваша заробітна плата, ані її розмір. Але. Хай її платять вам зі своїх щедрот ті, кого ви збираєтесь захищати – чиновники місцевої влади. Зі своїх власних кишень. Нас не обходить де ви будете ночувати, де обідатимете і де прасуватимете свої штани і сорочку. Нам абсолютно байдуже де ви у Нововолинську житимете. Якщо у орендованій віллі у міського голови чи по черзі у помешканнях трьох його заступників – так тому і бути. І це справедливо. Якщо їм, а не міській громаді намірились служити. Бо мешканці міста у випадку порушення вами присяги і відмови захищати їх згідно статей «Закону України про прокуратуру», Конституції України та інших нормативних актів держави, житла вам не нададуть. А тим більше, не дозволять його приватизувати. Як робили це із благословення мерії деякі інші, прислані із обласного центру броньовані прокурори-панцерники корупційних схем і оборудок.

Якщо ж ні – ті хто зробить це, цілком заслужено можуть вирушати до «свого» президента у Ростов-на-Дону. До Російської Федерації. Бо саме вони закривали очі на свавілля центральної влади та виконували злочинні розпорядженні і накази у часи страшної злодійської корупційної завірюхи у державі. Саме у такому складі, котрий зберігся донині, вони брехали і творили злочинні каруселі, підспівуючи владній камариль’ї, що окопалась була у столиці думаючи, мабуть, що навічно. І не звертали ані найменшої уваги на простий люд.

Якщо у прокуратурі міста вчасно не схаменуться і не відмовляться від імовірної майбутньої примірки на себе засмальцьованого та обдертого халата абсолютної монополії на правовий нагляд за дотриманням законності на підконтрольній території, ігноруючи гласність і прозорість його проведення – їм не позаздриш.

Люди вже знають, що робити у таких випадках. Це вже було і ще не закінчилось. І допомогло. І ще допоможе. «Закон, честь, гідність!» – написано на логотипі Генеральної прокуратури. То хай так і буде. І не горітимуть шини, не вибухатимуть «коктейлі Молотова», не прориватимуться через прикордонні застави із боями та стріляниною прокурори, пани та підпанки…

Закон – один для всіх! Що не по-правді – те від диявола.

А. Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст газети НВІП. Нововолинськреклама у Нововолинськ