Головна Новини Нововолинська Доля Волинських шахт залишається невизначеною

Доля Волинських шахт залишається невизначеною

136
0

Після тривалої перерви нововолинський енергетичний довгобуд — шахту №10 — відвідала делегація міністерських працівників на чолі з першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості Юрієм Зюковим і керівником департаменту вугільної промисловості Олександром Вівчаренком.

Високопосадовці детально ознайомилися із ходом робіт на будівельних майданчиках копальні. Під час робочої наради директор ДП «Передпускова дирекція «Шахта №10 «Нововолинська» Петро Солоп та директор «Дирекції по будівництву об’єктів» Віктор Дук доповіли про будівельно-монтажні роботи на поверхні та проходження гірничих виробок. Відбулася також зустріч із в. о. генерального директора ДП «Волиньвугілля» Михайлом Гарбузюком, керівником теркому шахтарської профспілки Юрієм Калістратовим та міським головою Віктором Сапожніковим.

Сьогодні вугільна промисловість Волині перебуває у вкрай важкому стані. За добу копальні видають лише 500 тонн вугілля. За достовірною інформацією, на шахті «Бужанській», на яку покладалися великі надії, попереднє керівництво допустило ряд помилок, внаслідок чого доведеться повністю нарізати нову лаву. На ці потреби міністерство пообіцяло два мільйони гривень. Але вони аж ніяк не врятують усі нововолинські шахти, якщо їхнє керівництво не шукатиме шляхів зменшення собівартості видобутку вугілля. Адже сьогодні витрати майже повністю лягли на плечі держави.

Тому керівники державного підприємства отримали чітку вказівку — розробити концепцію розвитку вугільних підприємств, які повинні протриматися до введення в експлуатацію першої черги нової шахти. Для цього потрібно не менш як півмільйона гривень. Із запланованих нинішнього року на завершення шахти №10 124 мільйонів гривень нововолинцям пообіцяли в липні надати сто. До речі, зараз підприємство, на яке наразі не надійшло жодної копійки, практично простоює. Там ведуться лише мінімальні роботи для підтримки його життєдіяльності.

Алла Лісова, незалежна громадсько-політична газета «Волинь»реклама у Нововолинськ