Головна Влада “Автономник” виграв у “Теплокомуненерго” всі суди

“Автономник” виграв у “Теплокомуненерго” всі суди

204
0

Житель селища Жовтневого Богдан Нічай, який установив у своїй квартирі “автономку”, після чергового підняття тарифів відмовився платити за тепловіддачу від транзитних стояків. Така позиція коштувала чоловікові купу нервів, зусиль та грошей: монополіст “Нововолинськтеплокомуненерго” звернувся до суду. Богдан Омелянович обстояв свою думку аж у Вищому спеціалізованому суді України: остаточне рішення дозволяє не платити. На диво, квитанції від “Теплокомуненерго” “автономник” отримує й досі.

Юрист КП «Нововолинськтеплокомонуенерго» Лариса Бондар пояснила, що плата за тепло від стояків нараховується не просто так. Тепловіддачу стояків розраховує проектна установа, і споживач, який встановив автономне опалення, при оформленні документів самостійно подає до «Теплокомуненерго» проект на визначення втрат теплової енергії. 28 листопада 2013 року в квартирі Богдана Нічая комісія за допомогою тепловізора зафіксувала, що температура транзитного трубопроводу становить + 51,1 С, а на поверхні теплоізольованого трубопроводу + 38.1 С, таким чином, споживач отримує теплову енергію за рахунок транзитних труб. Акт про ці заміри власник квартири підписав.

Не робити таких нарахувань нам забороняє законодавство, за розрахунками постійно слідкують контрольні органи. Щоправда, з нових «автономників»  плата стягується лише за опалення місць загального користування, проте закон, як відомо, зворотної дії не має, – говорить посадовець.

Нові автономники” не платять за тепло транзитних стояків: закон не зобов”язує. Що робити “старим”? Виходить, поневірятися в судах. Цікава статистика: в минулому році на розгляд суду “Теплокомуненерго” подало 22 справи про стягнення боргу за тепловіддачу стояків. Майже всі справи були задоволені в наказовому провадженні – 3 з них оскаржені й повторно  подані в порядку позовного провадження. Із трьох відповідачів переміг монополіста лише Богдан Нічай. Він – єдиний, хто довів суду, що транзитні стояки – це не послуга, а її недолік, тому за тепло від них платити не треба.

Олександр Топорівськийреклама у Нововолинськ